Licensed to Royal Results - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/9/2019 01:56 PM
        2019 Palm Desert Senior Games & Int'l Sport Festival - 2/9/2019        
                            Palm Desert High School                            
                                    Results                                    
 
W55 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 #  143 Suzette Lee       W55 Unattached                8.00  -0.2 
  2 #  166 Shalon Saville    W55 Unattached                8.11  -0.2 
  3 #  137 Jennifer Jones    W59 Unattached                8.54  -0.2 
 
W65 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  149 Tsipi Mercurio    W66 Unattached                9.06  -0.2 
  2 #  138 Pat Kelly         W69 Unattached                9.48  -0.2 
 
W55 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  143 Suzette Lee       W55 Unattached               15.49  -0.1 
  2 #  166 Shalon Saville    W55 Unattached               15.78  -0.1 
 
W65 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  149 Tsipi Mercurio    W66 Unattached               17.61  -0.1 
  2 #  138 Pat Kelly         W69 Unattached               17.74  -0.1 
 
W75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  167 Sarah Sneider     W75 Unattached               22.58  -0.1 
 
W65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  138 Pat Kelly         W69 Unattached               39.68  -0.1 
 
W85 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  128 Suzi Falco        W85 Unattached               48.96  -0.1 
 
W60 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  155 Sylvia Quick      W60 Unattached             1:27.58  
 
W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  104 Jennifer Baker    W57 Unattached             3:23.11  
 
W45 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  164 Blanca Aracely Sa W48 Unattached             7:14.11  
 
W60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  155 Sylvia Quick      W60 Unattached             7:53.04  
 
W55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  106 Deon Balli        W57 Unattached             3-09.00  
     3-01 3-03 3-05 3-07 3-09 4-00 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
W55 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  137 Jennifer Jones    W59 Unattached               3.14m   NWI 
     3.14m(NWI) 2.89m(NWI) 2.61m(NWI) 2.99m(NWI)       
 
W65 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  149 Tsipi Mercurio    W66 Unattached               3.20m   NWI 
     2.93m(NWI) 3.20m(NWI) FOUL      FOUL            
 
W75 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  167 Sarah Sneider     W75 Unattached               2.49m   NWI 
     2.30m(NWI) 2.45m(NWI) 2.49m(NWI) 2.40m(NWI)       
 
W55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  143 Suzette Lee       W55 Unattached               9.15m  
      7.47m  7.84m  7.89m  8.64m  8.11m  9.15m
  2 #  172 Robyn Utu         W55 Unattached               8.93m  
      7.97m  8.18m  8.33m  8.46m  8.81m  8.93m
 
W60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  165 Estela Sanchez    W62 Unattached               7.86m  
      6.92m  7.08m  7.86m  7.06m  6.96m  6.81m
  2 #  126 Joyce Essex       W63 Unattached               5.43m  
      4.49m  4.71m  5.00m  5.43m  4.95m  4.85m
 
W75 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  115 Linda Chase       W76 Unattached               3.41m  
      3.39m  3.41m  3.13m  2.71m  3.24m  3.09m
 
W55 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  172 Robyn Utu         W55 Unattached              23.38m  
      21.42m  23.38m  22.65m  FOUL  20.96m  18.42m
  2 #  143 Suzette Lee       W55 Unattached              21.15m  
      20.62m  21.15m  FOUL  19.98m  19.63m  19.15m
 
W60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  165 Estela Sanchez    W62 Unattached              19.75m  
      19.50m  14.49m  18.34m  19.38m  19.75m  FOUL
  2 #  126 Joyce Essex       W63 Unattached              12.69m  
      FOUL  11.80m  11.99m  11.91m  10.16m  12.69m
 
W75 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  115 Linda Chase       W76 Unattached               8.22m  
      7.44m  7.81m  8.22m  6.38m  6.63m  7.09m
 
W55 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  143 Suzette Lee       W55 Unattached           111-06.00  
      109-06  108-00  111-06  105-00       
  2 #  137 Jennifer Jones    W59 Unattached            79-00.00  
      71-06  79-00  73-06  75-00      
  3 #  172 Robyn Utu         W55 Unattached            69-00.00  
      59-04  69-00  68-06  69-00      
 
W60 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  126 Joyce Essex       W63 Unattached            45-00.00  
      38-00  43-07  39-00  45-00      
 
W75 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  115 Linda Chase       W76 Unattached            27-04.00  
      24-10  25-10  27-04  26-00      
 
W65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  118 Wendy Clark       W66 Unattached             9:46.82  
 
W70 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  103 Darlene Backlund  W74 Unattached            11:20.26  
  2 #  140 Sheila Kryger     W74 Unattached            11:53.07  
 
W75 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  124 Carol Dyar        W78 Unattached            11:09.57  
  2 #  162 Joy Ryan          W76 Unattached            11:33.48  
  3 #  176 Ann Stromberg     W77 Unattached            11:53.14  
  4 #  113 Jacqueline Chase  W79 Unattached            12:56.08  
 
W55 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  139 Leah Key-Ketter   W57 Unattached            22:50.04  
 
W65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  118 Wendy Clark       W66 Unattached            20:13.09  
  2 #  131 Kay Held          W68 Unattached            22:44.54  
 
W70 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  103 Darlene Backlund  W74 Unattached            22:21.47  
  2 #  140 Sheila Kryger     W74 Unattached            24:24.33  
 
W75 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  124 Carol Dyar        W78 Unattached            22:07.84  
  2 #  176 Ann Stromberg     W77 Unattached            24:04.19  
  3 #  113 Jacqueline Chase  W79 Unattached            25:32.73  
 
M60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  121 Jeffery Alan Davi M62 Unattached                7.93  -0.1  3 
 
M65 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  148 David McLawhorn   M65 Unattached                7.75  -0.1  3 
  2 #  102 Mark Atherton     M66 Unattached                8.05  -0.1  3 
  3 #  109 Cameron Birnie    M66 Unattached                8.53  -0.1  3 
 
M70 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  116 Bill Chin         M70 Unattached                8.19  -0.2  2 
  2 #  152 George Moore      M72 Unattached                8.49  -0.2  2 
  3 #  150 Greg Messick      M71 Unattached               10.82  -0.2  2 
 
M75 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  168 Frank Joe Strouse M79 Unattached                8.23  -0.2  2 
  2 #  153 Ron Muranaka      M76 Unattached                9.12  -0.2  2 
 
M80 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  171 Karl Thorpe       M80 Unattached                9.30  -0.1 
  2 #  114 Jerry Chase       M83 Unattached               10.50  -0.1 
  3 #  175 Vern Yates        M84 Unattached               10.60  -0.1 
 
M90 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  144 Leonard Leventhal M91 Unattached               25.53  -0.1 
 
M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  146 Gary McCullouch   M57 Unattached               13.39  -0.3  3 
 
M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  121 Jeffery Alan Davi M62 Unattached               14.74  -0.3  3 
 
M65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  148 David McLawhorn   M65 Unattached               14.52  -0.3  3 
  2 #  102 Mark Atherton     M66 Unattached               15.55  -0.3  3 
  3 #  109 Cameron Birnie    M66 Unattached               15.88  -0.3  3 
  4 #  107 Charles Bergson   M65 Unattached               21.92  -0.3  3 
 
M70 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  159 Ed Rose           M71 Unattached               15.65  -0.5  2 
  2 #  152 George Moore      M72 Unattached               16.30  -0.5  2 
  3 #  116 Bill Chin         M70 Unattached               17.03  -0.5  2 
  4 #  163 Timothy Ryan      M74 Unattached               18.51  -0.5  2 
 
M75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  168 Frank Joe Strouse M79 Unattached               15.77  -0.2 
  2 #  153 Ron Muranaka      M76 Unattached               17.99  -0.2 
  3 #  170 Maurice Terry     M75 Unattached               19.24  -0.2 
 
M80 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  171 Karl Thorpe       M80 Unattached               17.24  -0.2 
  2 #  175 Vern Yates        M84 Unattached               20.81  -0.2 
 
M90 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  144 Leonard Leventhal M91 Unattached             1:04.09  -0.2 
 
M40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  117 Ernest Cholakis   M44 Unattached               27.69  -0.4  2 
 
M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  108 Laurent Birade    M52 Unattached               26.95  -0.4  2 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  146 Gary McCullouch   M57 Unattached               27.18  -0.4  2 
 
M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  121 Jeffery Alan Davi M62 Unattached               30.41  -0.4  2 
 
M65 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  109 Cameron Birnie    M66 Unattached               33.77  -0.4  2 
  2 #  107 Charles Bergson   M65 Unattached               40.52  -0.4  2 
 
M70 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  163 Timothy Ryan      M74 Unattached               36.28  -0.3 
 
M75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  168 Frank Joe Strouse M79 Unattached               33.87  -0.3 
 
M80 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  171 Karl Thorpe       M80 Unattached               38.39  -0.3 
  2 #  175 Vern Yates        M84 Unattached               44.76  -0.3 
 
M90 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  144 Leonard Leventhal M91 Unattached             2:21.54  -0.3 
 
M50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  108 Laurent Birade    M52 Unattached               58.93  
 
M55 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  142 James D. Lee      M59 Unattached             1:11.71  
 
M70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  163 Timothy Ryan      M74 Unattached             1:21.57  
 
M75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  168 Frank Joe Strouse M79 Unattached             1:27.76  
 
M80 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  175 Vern Yates        M84 Unattached             1:53.21  
 
M90 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  144 Leonard Leventhal M91 Unattached             5:18.64  
 
M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  121 Jeffery Alan Davi M62 Unattached             3:31.77  
 
M65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  158 Rex Ridenour      M66 Unattached             3:17.25  
 
M90 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  144 Leonard Leventhal M91 Unattached            11:31.93  
 
M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  132 Mark Hemmel       M61 Unattached             5:55.33  
 
M65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  158 Rex Ridenour      M66 Unattached             6:45.54  
 
M60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  156 Anastacio Quintal M61 Unattached            17:31.65  
 
M65 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  129 Richard Freeman   M69 Unattached            36:00.69  
 
M70 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  136 James Richard Jon M71 Unattached            15:53.62  
 
M90 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  144 Leonard Leventhal M91 Unattached            48:58.60  
 
M65 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  148 David McLawhorn   M65 Unattached             4-02.00  
     3-00 3-02 3-05 3-05.50 3-06 3-08 4-02 4-04 
        O    O   XO     O      O    O    O  XXX 
  2 #  145 Daniel Lloyd      M66 Unattached             3-06.00  
     3-00 3-02 3-05 3-05.50 3-06 3-08 4-02 
        O    P    P     P     XO  XXX  XXX 
 -- #  154 Mike Nykreim      M65 Unattached                  NH  
     3-00 
      XXX 
 
M70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  116 Bill Chin         M70 Unattached             3-05.50  
     3-05.50 
         O   
 
M80 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  114 Jerry Chase       M83 Unattached             3-00.00  
     3-00 
       XO 
 
M85 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  134 Joe Iseri         M88 Unattached             3-05.00  
     3-00 3-02 3-05 3-05.50 
       XO    O    O   XXX   
 -- #  123 Joe Durrenberger  M85 Unattached                  NH  
     3-00 
       XX 
 
M50 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  127 Russell Paul Eves M51 Unattached               3.49m   NWI 
     3.15m(NWI) 3.34m(NWI) 3.43m(NWI) 3.49m(NWI)       
 
M55 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  146 Gary McCullouch   M57 Unattached               4.26m   NWI 
     4.26m(NWI) 4.00m(NWI) 3.90m(NWI)           
 
M65 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  148 David McLawhorn   M65 Unattached               4.36m   NWI 
     4.36m(NWI) 4.00m(NWI) 4.27m(NWI) 3.95m(NWI)       
  2 #  145 Daniel Lloyd      M66 Unattached               1.83m   NWI 
     1.44m(NWI) 1.83m(NWI) 1.82m(NWI)           
  3 #  154 Mike Nykreim      M65 Unattached               1.76m   NWI 
     1.20m(NWI) 1.64m(NWI) 1.76m(NWI)           
 
M70 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  159 Ed Rose           M71 Unattached               3.50m   NWI 
     3.46m(NWI) 3.50m(NWI) 3.11m(NWI) FOUL            
  2 #  116 Bill Chin         M70 Unattached               2.38m   NWI 
     2.38m(NWI)    x             
  3 #  150 Greg Messick      M71 Unattached               2.17m   NWI 
     2.17m(NWI) 1.66m(NWI)               
 
M80 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  114 Jerry Chase       M83 Unattached               2.59m   NWI 
     2.52m(NWI) 2.42m(NWI) 2.59m(NWI)           
  2 #  175 Vern Yates        M84 Unattached               2.55m   NWI 
     2.51m(NWI) 2.19m(NWI) 2.55m(NWI) 2.48m(NWI)       
 
M55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  169 Kenneth Swenson   M57 Unattached               6.29m  
      6.23m  5.84m  6.29m  6.27m  5.96m  6.08m
 
M60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  133 Greg Holden       M61 Unattached              15.31m  
      14.63m  14.94m  14.55m  15.17m  15.31m  14.55m
  2 #  177 Dale Strickland   M63 Unattached               8.90m  
      7.94m  FOUL  8.83m  8.90m  7.83m  FOUL
 
M65 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  145 Daniel Lloyd      M66 Unattached              10.81m  
      10.81m  10.51m  FOUL  10.20m  10.43m  10.67m
  2 #  148 David McLawhorn   M65 Unattached              10.10m  
      9.33m  9.13m  9.49m  9.53m  9.95m  10.10m
  3 #  125 Alan Essex        M68 Unattached               9.24m  
      9.07m  9.24m  9.22m  FOUL  FOUL  9.06m
  4 #  154 Mike Nykreim      M65 Unattached               8.67m  
      8.19m  8.16m  8.23m  8.36m  8.67m  FOUL
  5 #  119 Rickey Cordova    M66 Unattached               6.00m  
      5.86m  6.00m  5.71m  FOUL  5.92m  5.92m
 
M70 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  101 Theagenis Abatzog M72 Unattached              10.66m  
      10.16m  10.18m  10.46m  10.30m  FOUL  10.66m
 
M75 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  173 Jack White        M77 Unattached              10.00m  
      9.12m  9.44m  9.60m  9.27m  9.63m  10.00m
  2 #  174 Ron Widmer        M77 Unattached               9.53m  
      9.02m  8.98m  9.35m  9.15m  FOUL  9.53m
  3 #  161 Robert Arthur Rut M77 Unattached               9.20m  
      8.88m  8.98m  8.38m  8.56m  5.40m  9.20m
 
M80 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  114 Jerry Chase       M83 Unattached               8.13m  
      7.35m  7.17m  7.95m  8.00m  7.82m  8.13m
  2 #  160 Alan Rosen        M84 Unattached               7.44m  
      6.32m  7.44m  6.60m  7.16m  6.97m  6.76m
 
M85 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  123 Joe Durrenberger  M85 Unattached               8.26m  
      7.39m  7.96m  FOUL  8.26m  7.82m  7.93m
 
M55 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  169 Kenneth Swenson   M57 Unattached              13.63m  
      12.38m  12.41m  13.01m  11.99m  13.63m  11.34m
 
M60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  133 Greg Holden       M61 Unattached              42.74m  
      42.74m  41.75m  FOUL  FOUL  39.81m  FOUL
  2 #  177 Dale Strickland   M63 Unattached              32.97m  
      28.21m  31.28m  32.97m  30.33m  27.56m   
 
M65 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  125 Alan Essex        M68 Unattached              33.11m  
      33.11m  30.00m  28.66m  31.95m  31.95m  FOUL
  2 #  154 Mike Nykreim      M65 Unattached              31.78m  
      21.27m  FOUL  25.18m  27.30m  31.78m  23.14m
  3 #  148 David McLawhorn   M65 Unattached              31.29m  
      31.29m  28.14m  30.73m  27.90m  24.93m  30.20m
  4 #  145 Daniel Lloyd      M66 Unattached              30.59m  
      26.09m  28.42m  29.97m  FOUL  30.59m  29.27m
  5 #  119 Rickey Cordova    M66 Unattached              20.08m  
      18.19m  20.08m  18.99m  FOUL  19.36m  FOUL
 
M70 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  101 Theagenis Abatzog M72 Unattached              31.87m  
      30.81m  FOUL  30.06m  30.78m  31.87m  FOUL
  2 #  150 Greg Messick      M71 Unattached              15.89m  
      FOUL  FOUL  13.12m  15.89m  13.62m  15.65m
 
M75 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  173 Jack White        M77 Unattached              20.80m  
      18.95m  20.06m  20.80m  20.58m  19.98m  FOUL
  2 #  161 Robert Arthur Rut M77 Unattached              17.80m  
      15.28m  15.93m  17.80m  15.22m  15.69m  FOUL
 
M80 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  160 Alan Rosen        M84 Unattached              24.66m  
      24.62m  23.45m  23.37m  24.46m  23.92m  24.66m
  2 #  114 Jerry Chase       M83 Unattached              17.85m  
      16.95m  15.87m  17.85m  16.16m  14.30m  15.85m
 
M85 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  123 Joe Durrenberger  M85 Unattached              19.53m  
      FOUL  19.53m  FOUL  18.47m  FOUL  FOUL
 
M50 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  127 Russell Paul Eves M51 Unattached           151-06.00  
      142-00  FOUL  138-06  151-06      
 
M55 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  169 Kenneth Swenson   M57 Unattached            76-00.00  
      37-03  58-03  57-07  76-00      
 
M60 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  177 Dale Strickland   M63 Unattached           146-00.00  
      145-00  131-06  145-00  146-00       
 
M65 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  125 Alan Essex        M68 Unattached           100-00.00  
      100-00  91-06  92-00  FOUL      
  2 #  145 Daniel Lloyd      M66 Unattached            94-00.00  
      94-00  91-00  FOUL  FOUL      
  3 #  178 Martin Quick      M68 Unattached            82-06.00  
      77-00  70-06  69-00  82-06      
  4 #  154 Mike Nykreim      M65 Unattached            74-00.00  
      37-06  68-06  67-06  74-00      
 
M70 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  116 Bill Chin         M70 Unattached           150-00.00  
      150-00  144-06  145-00  140-00      
  2 #  150 Greg Messick      M71 Unattached            83-06.00  
      78-00  83-06  81-04  83-00      
 
M75 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  174 Ron Widmer        M77 Unattached           123-00.00  
      117-09  116-00  122-00  123-00      
  2 #  161 Robert Arthur Rut M77 Unattached            86-00.00  
      78-03  81-06  86-00  84-00      
 
M80 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  114 Jerry Chase       M83 Unattached            66-05.00  
      66-05  62-07  65-06  63-00      
 
M85 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  123 Joe Durrenberger  M85 Unattached            78-00.00  
      78-00  66-00  73-06  58-00      
 
M90 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  144 Leonard Leventhal M91 Unattached            32-06.00  
      31-04  21-00  29-06  32-06      
 
M65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  111 Charles Burgh     M65 Unattached            10:21.72  
 
M70 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  112 Richard Campbell  M73 Unattached             8:58.53  
  2 #  141 Paul Lawson       M73 Unattached             9:54.24  
 
M80 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  147 Philip McKean     M83 Unattached            11:37.87  
 
M65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  111 Charles Burgh     M65 Unattached            17:29.26  
 
M70 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  112 Richard Campbell  M73 Unattached            18:06.12  
  2 #  141 Paul Lawson       M73 Unattached            20:40.81  
 
M80 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  147 Philip McKean     M83 Unattached            23:08.57