Licensed to Royal Results - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/10/2018 02:13 PM
             2018 Senior Games & Int'l Sport Festival - 2/10/2018              
                            Palm Desert High School                            
                                    Results                                    
 
W50 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   458 Colleen Barney     W52 Unattached                7.56  -0.3 
  2   473 Suzette Lee        W54 Unattached                8.01  -0.3 
 
W55 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   213 Jennifer Jones     W58 Unattached                8.94  -0.3 
  2   331 Cindy Schmidt      W59 Unattached               14.55  -0.3 
 
W65 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   274 Brenda Matthews    W69 Unattached                8.56  -0.3 
 
W45 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   387 Dena Birade        W46 Unattached               13.34   0.3 
 
W50 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   458 Colleen Barney     W52 Unattached               14.04   0.3 
  2   473 Suzette Lee        W54 Unattached               14.98   0.3 
  3   459 Amanda Clarke      W54 Unattached               15.78   0.3 
 
W55 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   213 Jennifer Jones     W58 Unattached               17.03   0.3 
  2   331 Cindy Schmidt      W59 Unattached               22.55   0.3 
 
W60 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   474 Rae Ludwig         W60 Unattached               18.48   0.3 
 
W65 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    76 Sarah Sneider      W68 Unattached               23.20   0.3 
 
W50 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   458 Colleen Barney     W52 Unattached               28.43   1.9 
  2   459 Amanda Clarke      W54 Unattached               32.15   1.9 
 
W55 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   331 Cindy Schmidt      W59 Unattached             1:02.10   1.9 
 
W60 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   474 Rae Ludwig         W60 Unattached               38.15   1.9 
 
W65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   274 Brenda Matthews    W69 Unattached               35.23   1.9 
 
W50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   459 Amanda Clarke      W54 Unattached             1:11.92  
 
W55 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   438 Karen Chiesi       W57 Unattached             1:50.77  
  2   331 Cindy Schmidt      W59 Unattached             2:34.11  
 
W50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   399 Shelley Sponsler   W52 Unattached             4:56.05  
 
W50 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   399 Shelley Sponsler   W52 Unattached             9:01.75  
 
W55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   438 Karen Chiesi       W57 Unattached             7:49.88  
 
W65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   485 Carol Stromberg    W66 Unattached             9:10.85  
 
W55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   438 Karen Chiesi       W57 Unattached            16:20.95  
 
W65 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   485 Carol Stromberg    W66 Unattached            18:37.45  
 
W55 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   213 Jennifer Jones     W58 Unattached               2.94m   NWI 
     2.93m(NWI) 2.94m(NWI) 2.74m(NWI) 2.37m(NWI)       
  2   331 Cindy Schmidt      W59 Unattached               2.55m   NWI 
     2.43m(NWI) 2.52m(NWI) 2.55m(NWI) 2.55m(NWI)      
 
W65 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   274 Brenda Matthews    W69 Unattached               3.14m   NWI 
     3.14m(NWI) FOUL      2.96m(NWI) FOUL           
  2    76 Sarah Sneider      W68 Unattached               2.48m   NWI 
     2.10m(NWI) 2.21m(NWI) 2.38m(NWI) 2.48m(NWI)      
 
W55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   213 Jennifer Jones     W58 Unattached               6.88m  
      6.31m  6.44m  6.17m  6.72m  6.88m  5.99m
 
W60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   370 Estela Sanchez     W61 Unattached               7.62m  
      6.45m  6.87m  7.11m  7.01m  7.62m  6.35m
  2   369 Joyce Essex        W62 Unattached               5.27m  
      4.82m  5.09m  4.54m  5.08m  5.05m  5.27m
 
W35 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   465 Beth Grauer        W35 Unattached              19.75m  
      19.75m  18.64m  13.00m  17.69m  19.64m  19.42m
 
W50 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   473 Suzette Lee        W54 Unattached              23.18m  
      20.08m  21.82m  23.18m  21.65m  22.69m  22.79m
 
W60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   370 Estela Sanchez     W61 Unattached              20.12m  
      19.26m  18.86m  19.54m  20.12m  19.28m  19.55m
  2   369 Joyce Essex        W62 Unattached              13.76m  
      11.40m  11.18m  11.41m  12.80m  13.76m  11.41m
 
W50 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   473 Suzette Lee        W54 Unattached           128-06.00  
      115-00  122-00  123-00  126-00  128-06  119-00
 
W55 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   213 Jennifer Jones     W58 Unattached            75-00.00  
      68-00  68-00  68-00  63-00  75-00  71-00
 
W40 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   483 Roselyn Singh      W41 Unattached            13:06.87  
 
W55 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   466 Maria Gutierrez    W55 Unattached            11:23.20  
 
W65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   486 Cheryl Suson       W67 Unattached            11:30.92  
 
W70 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   472 Sheila Kryger      W73 Unattached            11:26.36  
 
W75 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   352 Carol Dyar         W77 Unattached            11:04.83  
  2   355 Ann Stromberg      W76 Unattached            11:18.91  
 
W85 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   375 Grace Moremen      W88 Unattached            14:25.17  
 
W55 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   466 Maria Gutierrez    W55 Unattached            23:03.75  
 
W65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   486 Cheryl Suson       W67 Unattached            23:09.06  
 
W70 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   472 Sheila Kryger      W73 Unattached            23:49.92  
 
W75 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   352 Carol Dyar         W77 Unattached            22:21.25  
  2   355 Ann Stromberg      W76 Unattached            23:03.55  
 
W85 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   375 Grace Moremen      W88 Unattached            29:07.35  
 
M45 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1     3 Robin Lie          M47 Unattached                7.64  -0.4  3 
 
M50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   456 Chad Ballard       M50 Unattached                7.04  -0.4  3 
 
M55 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   322 John Allaire       M59 Unattached                7.20  -0.4  3 
  2   460 Doug Deats         M56 Unattached                8.92  -0.4  3 
  3   461 Tim Dendy          M58 Unattached                9.18  -0.4  3 
 
M60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   462 Wayne Fisher       M63 Unattached                7.32  -0.4  3 
  2   294 David McLawhorn    M64 Unattached                7.46  -0.4  3 
 
M65 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   420 Bill Chin          M69 Unattached                8.24  -1.0  2 
  2   442 James Malin        M67 Unattached                8.77  -1.0  2 
 
M70 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   142 Ed Rose            M70 Unattached                8.37  -1.0  2 
  2   490 Timothy Ryan       M73 Unattached                8.98  -1.0  2 
  3   478 Greg Messick       M70 Unattached               10.70  -1.0  2 
 
M75 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   484 Al Solorio         M77 Unattached                8.62   1.2 
 
M80 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    88 Karl Thorpe        M80 Unattached                8.65   1.2 
  2   364 Vern Yates         M83 Unattached                9.65   1.2 
  3   158 Paul Osborn        M81 Unattached               10.34   1.2 
 
M85 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   467 Joe Iseri          M87 Unattached                9.13   1.2 
 
M45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1     3 Robin Lie          M47 Unattached               14.10  -1.0  3 
 
M50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   456 Chad Ballard       M50 Unattached               13.43  -1.0  3 
 
M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   322 John Allaire       M59 Unattached               13.63  -1.0  3 
  2   461 Tim Dendy          M58 Unattached               18.43  -1.0  3 
 
M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   462 Wayne Fisher       M63 Unattached               13.64  -1.0  3 
  2   429 Clint Pearman      M62 Unattached               13.97  -1.0  3 
  3   294 David McLawhorn    M64 Unattached               14.28  -1.0  3 
  4   482 David Scott        M60 Unattached               14.32  -1.0  3 
 
M65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   470 Larry Johnston     M67 Unattached               15.07   0.3  2 
  2   420 Bill Chin          M69 Unattached               16.38   0.3  2 
 
M70 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   142 Ed Rose            M70 Unattached               15.58   0.3  2 
  2   490 Timothy Ryan       M73 Unattached               16.53   0.3  2 
 
M75 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   484 Al Solorio         M77 Unattached               16.57   0.3  2 
  2   487 Richard Tenser     M77 Unattached               18.88   0.3  2 
  3   480 Carl Osborne       M78 Unattached               23.85   0.3  2 
 
M80 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    88 Karl Thorpe        M80 Unattached               16.75  -0.1 
  2   423 John Gardner       M82 Unattached               17.90  -0.1 
  3   364 Vern Yates         M83 Unattached               18.87  -0.1 
  4   158 Paul Osborn        M81 Unattached               19.23  -0.1 
 
M85 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   467 Joe Iseri          M87 Unattached               18.02  -0.1 
  2   232 Donald Leis        M86 Unattached               21.45  -0.1 
 
M45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1     3 Robin Lie          M47 Unattached               29.94   1.0  2 
 
M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   401 Laurent Birade     M51 Unattached               27.44   1.0  2 
  2   456 Chad Ballard       M50 Unattached               27.54   1.0  2 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   322 John Allaire       M59 Unattached               29.58   1.0  2 
 
M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   462 Wayne Fisher       M63 Unattached               28.24   1.0  2 
  2   363 Carl Stromberg     M64 Unattached               30.29   1.0  2 
 
M65 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   470 Larry Johnston     M67 Unattached               32.03   1.0  2 
 
M70 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   142 Ed Rose            M70 Unattached               32.50  -0.3 
  2   490 Timothy Ryan       M73 Unattached               35.05  -0.3 
 
M75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   484 Al Solorio         M77 Unattached               35.57  -0.3 
 
M80 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    88 Karl Thorpe        M80 Unattached               36.28  -0.3 
  2   364 Vern Yates         M83 Unattached               40.88  -0.3 
 
M45 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     3 Robin Lie          M47 Unattached             1:08.79  
 
M50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   401 Laurent Birade     M51 Unattached             1:01.82  
 
M70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   115 Searcy Barnett     M71 Unattached             1:50.33  
  2   439 Anthony Cupaiuolo  M74 Unattached             1:52.71  
 
M80 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   364 Vern Yates         M83 Unattached             1:41.85  
 
M45 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     3 Robin Lie          M47 Unattached             3:01.89  
 
M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   363 Carl Stromberg     M64 Unattached             2:47.33  
  2   489 Dennis Wilson      M62 Unattached             3:03.30  
 
M70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   439 Anthony Cupaiuolo  M74 Unattached             4:35.02  
 
M45 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     3 Robin Lie          M47 Unattached             6:42.18  
 
M55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   460 Doug Deats         M56 Unattached             6:09.12  
 
M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   363 Carl Stromberg     M64 Unattached             5:53.40  
  2   489 Dennis Wilson      M62 Unattached             6:13.31  
 
M70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   115 Searcy Barnett     M71 Unattached             8:46.68  
  2   439 Anthony Cupaiuolo  M74 Unattached             9:01.70  
 
M55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   460 Doug Deats         M56 Unattached            12:48.77  
 
M60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   363 Carl Stromberg     M64 Unattached            11:56.49  
  2   489 Dennis Wilson      M62 Unattached            13:00.34  
 
M70 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   115 Searcy Barnett     M71 Unattached            17:51.20  
 
M85 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   454 Richard Freeman    M86 Unattached            33:25.23  
 
M55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   457 Deon Balli         M56 Unattached               1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO  XXX 
 
M65 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   469 Keith Johnson      M65 Unattached               1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O  XXX 
  2   420 Bill Chin          M69 Unattached               1.05m  
     1.05 
        O 
 
M70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   464 John Getchell      M71 Unattached               0.75m  
     0.75 
        O 
 
M85 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   467 Joe Iseri          M87 Unattached               1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
      XXO    O   XO  XXX 
  2   232 Donald Leis        M86 Unattached               0.90m  
     0.90 0.95 
        O   XX 
 
M50 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    18 Art Morrow         M54 Unattached               3.35m   NWI 
     3.35m(NWI) 3.18m(NWI) 3.19m(NWI) FOUL            
 
M55 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   322 John Allaire       M59 Unattached               4.51m   NWI 
     4.25m(NWI) 4.51m(NWI) 4.36m(NWI) FOUL           
 
M60 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   462 Wayne Fisher       M63 Unattached               4.77m   NWI 
     4.22m(NWI) 4.51m(NWI) 4.58m(NWI) 4.77m(NWI)      
  2   294 David McLawhorn    M64 Unattached               4.67m   NWI 
     4.22m(NWI) 4.03m(NWI) 4.67m(NWI) 4.57m(NWI)      
  3    31 Mike Jimenez       M62 Unattached               3.63m   NWI 
     3.44m(NWI) 3.55m(NWI) 3.63m(NWI) FOUL           
 
M65 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   420 Bill Chin          M69 Unattached               2.25m   NWI 
     2.25m(NWI)    x             
 
M70 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   142 Ed Rose            M70 Unattached               3.46m   NWI 
     3.14m(NWI) 3.45m(NWI) 3.46m(NWI) 3.33m(NWI)      
 
M75 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    69 Kenneth Baker      M75 Unattached               2.95m   NWI 
     2.67m(NWI) 2.91m(NWI) 2.95m(NWI) 2.92m(NWI)      
 
M80 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   364 Vern Yates         M83 Unattached               3.03m   NWI 
     3.03m(NWI) 2.79m(NWI) FOUL      2.99m(NWI)      
  2   423 John Gardner       M82 Unattached               2.91m   NWI 
     2.80m(NWI) 2.90m(NWI) 2.91m(NWI) 2.91m(NWI)      
  3   158 Paul Osborn        M81 Unattached               2.64m   NWI 
     2.44m(NWI) 2.64m(NWI) 2.61m(NWI) 2.64m(NWI)      
 
M85 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   467 Joe Iseri          M87 Unattached               2.89m   NWI 
     FOUL      2.89m(NWI) FOUL      2.87m(NWI)      
  2   232 Donald Leis        M86 Unattached               2.25m   NWI 
     2.14m(NWI) 2.25m(NWI) 1.93m(NWI)         
 
M55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   476 Chip Marsland      M55 Unattached              11.00m  
      FOUL  10.46m  11.00m  10.65m  10.59m  10.65m
  2   322 John Allaire       M59 Unattached              10.79m  
      9.72m  10.15m  10.31m  10.79m  FOUL  PASS
 
M60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   223 Greg Holden        M60 Unattached              15.19m  
      14.93m  15.19m  14.12m  14.76m  14.95m  FOUL
  2   294 David McLawhorn    M64 Unattached               9.93m  
      9.13m  8.86m  9.24m  8.83m  9.93m  9.73m
  3    31 Mike Jimenez       M62 Unattached               8.47m  
      8.32m  8.21m  8.13m  8.47m  7.66m  PASS
  4   479 Mike Nykreim       M64 Unattached               8.37m  
      7.77m  7.91m  8.37m  6.31m  FOUL  7.84m
 
M65 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   256 Daniel Lloyd       M65 Unattached              12.52m  
      12.52m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2   442 James Malin        M67 Unattached              10.94m  
      10.09m  10.26m  10.94m  10.61m  10.40m  10.85m
  3   368 Alan Essex         M67 Unattached               9.22m  
      8.72m  FOUL  8.73m  9.00m  8.68m  9.22m
 
M70 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   464 John Getchell      M71 Unattached               9.31m  
      8.66m  9.15m  9.14m  8.72m  9.31m  9.15m
 
M75 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   449 Ken Hurlbert       M79 Unattached              10.75m  
      9.62m  9.56m  10.58m  10.32m  10.75m  10.43m
  2    69 Kenneth Baker      M75 Unattached               8.06m  
      7.88m  7.46m  8.06m         
 
M80 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   348 Neil Saling        M82 Unattached               9.04m  
      8.66m  8.42m  8.61m  9.04m  8.41m  8.69m
  2    93 Joe Durrenberger   M84 Unattached               8.69m  
      8.69m  8.18m  8.33m  8.60m  PASS  PASS
  3   423 John Gardner       M82 Unattached               8.36m  
      8.36m  FOUL  FOUL  8.10m  8.28m  8.03m
  4    86 Alan Rosen         M83 Unattached               7.85m  
      7.42m  7.65m  7.76m  7.34m  7.55m  7.85m
 
M55 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   322 John Allaire       M59 Unattached              25.99m  
      22.06m  24.62m  23.83m  22.99m  25.99m  24.81m
 
M60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   223 Greg Holden        M60 Unattached              44.18m  
      FOUL  40.08m  FOUL  FOUL  40.68m  44.18m
  2   294 David McLawhorn    M64 Unattached              34.88m  
      32.42m  32.30m  34.48m  31.88m  32.35m  34.88m
  3    31 Mike Jimenez       M62 Unattached              31.53m  
      25.69m  25.66m  30.47m  30.73m  29.51m  31.53m
  4   479 Mike Nykreim       M64 Unattached              28.07m  
      23.55m  20.75m  27.90m  FOUL  28.07m  23.40m
 
M65 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   408 Rob Stillwagon     M66 Unattached              37.20m  
      FOUL  35.00m  37.20m  34.95m  36.33m  34.39m
  2   256 Daniel Lloyd       M65 Unattached              34.33m  
      FOUL  33.67m  FOUL  33.58m  33.77m  34.33m
  3   368 Alan Essex         M67 Unattached              34.28m  
      27.39m  FOUL  31.30m  32.94m  33.52m  34.28m
 
M70 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   464 John Getchell      M71 Unattached              25.49m  
      22.92m  21.16m  FOUL  23.28m  25.49m  FOUL
 
M75 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    69 Kenneth Baker      M75 Unattached              25.43m  
      25.43m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
M80 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   348 Neil Saling        M82 Unattached              27.63m  
      27.63m  24.95m  FOUL  27.23m  FOUL  26.95m
  2    86 Alan Rosen         M83 Unattached              25.45m  
      23.20m  21.95m  23.97m  22.21m  25.45m  22.85m
  3    93 Joe Durrenberger   M84 Unattached              19.75m  
      17.57m  19.75m  18.55m  FOUL  18.78m  18.16m
 
M55 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   476 Chip Marsland      M55 Unattached           195-00.00  
      175-00  193-00  195-00  183-00  FOUL  173-06
 
M60 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   462 Wayne Fisher       M63 Unattached           172-00.00  
      146-06  140-06  168-06  160-00  135-00  172-00
  2   294 David McLawhorn    M64 Unattached           159-06.00  
      146-00  156-00  150-00  159-06  148-06  155-00
 
M65 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   420 Bill Chin          M69 Unattached           164-00.00  
      160-06  157-00  159-00  155-00  164-00  161-00
  2   408 Rob Stillwagon     M66 Unattached           126-00.00  
      117-00  126-00  126-00  115-00  118-00  109-00
 
M70 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   142 Ed Rose            M70 Unattached           138-00.00  
      121-00  129-00  125-00  135-00  137-00  138-00
  2   464 John Getchell      M71 Unattached           103-00.00  
      103-00    x             
  3   478 Greg Messick       M70 Unattached            87-00.00  
      69-00  68-00  68-00  76-00  80-00  87-00
 
M75 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   484 Al Solorio         M77 Unattached           122-06.00  
      99-00  110-00  122-06  117-00  110-00  120-00
  2    69 Kenneth Baker      M75 Unattached           106-00.00  
      89-00  10-00  80-00  83-00  95-06  106-00
 
M80 Other Sftball Thrw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   423 John Gardner       M82 Unattached           126-00.00  
      111-00  123-00  121-06  106-06  126-00  121-00
  2    93 Joe Durrenberger   M84 Unattached            72-06.00  
      72-06  70-00  70-00         
 
M50 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    18 Art Morrow         M54 Unattached             9:07.77  
 
M65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   481 Joseph Schneider   M66 Unattached            10:52.60  
 --   436 Michael Devaney    M68 Unattached                 DNF  
 
M70 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   434 Richard Campbell   M72 Unattached             9:01.77  
  2   354 Paul Lawson        M72 Unattached             9:15.30  
  3   478 Greg Messick       M70 Unattached            13:30.31  
 
M75 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   437 Ray Hommes         M76 Unattached            13:42.13  
 
M80 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   380 Philip McKean      M82 Unattached            11:04.92  
 
M50 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    18 Art Morrow         M54 Unattached            18:56.63  
 
M65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   436 Michael Devaney    M68 Unattached            22:46.24  
 
M70 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   434 Richard Campbell   M72 Unattached            18:57.98  
 
M75 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   437 Ray Hommes         M76 Unattached            27:45.49  
 
M80 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   380 Philip McKean      M82 Unattached            22:44.79