Licensed to Royal Results - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/8/2018 11:21 AM
                     Claremont Classic Racewalk - 4/7/2018                     
                             Claremont High School                             
                                    Results                                    
 
Men 29&U 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 #   14 Mendoza, Joel      10 PC Shockwaves          8:37.57  
  2 #   51 Mayorga, Ahris     11                        9:37.62  
  3 #   17 Watkins, Smooth    10 PC Shockwaves         10:12.89  
  4 #   16 Watkins, Prince     9 PC Shockwaves         10:23.42  
 
Women 29&U 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #   47 Fiddler, Jamie     28                        7:51.05  
  2 #   12 Chavez, Noemi       9 PC Shockwaves          8:08.96  
  3 #   13 Chavez-Barban, De  11 PC Shockwaves          8:37.09  
  4 #   11 Centeno, Leilani   12 PC Shockwaves          9:05.47  
  5 #   15 Ozier, Sienna      10 PC Shockwaves          9:44.83  
  6 #   18 Williams, Lundyn   10 PC Shockwaves         10:30.67  
 -- #   52 Zuniga, Natalia    11                             DQ   Bent Knee
 
Men 40-44 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   46 Zamudio, Adrian    42                        7:36.47   2 
 
Women 40-44 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   36 Shah, Rima         43                       12:14.11   2 
  2 #   38 Singh, Roselyn     41                       12:53.28   2 
 
Men 45-49 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   50 Torres-Cancino, J  48                        8:51.75   2 
 
Women 45-49 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   43 Tiller, Phalana    46                       10:58.34   2 
  2 #    4 Caporale, Catheri  49                       13:58.65   1 
 
Men 50-54 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #   21 jaravata, deo      53                        9:55.13  
 
Women 55-59 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #   20 Holder, Yolanda    59                       10:25.49  
 
Women 60-64 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   35 Russell, Marlou    61                       12:06.71   2 
 
Women 65-69 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   42 Suson, Cheryl      66                       11:10.75   2 
 
Men 70-74 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   49 Lawson, Paul       73                        9:55.07   2 
 
Women 70-74 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   10 Ellis, Sylvia      70                        9:47.63   1 
  2 #    9 eichel, yoko       70                        9:54.56   1 
  3 #   34 Robinson, Gesine   73                       10:50.27   2 
  4 #    2 Backlund, Darlene  72                       11:21.07   1 
  5 #   24 Kryger, Sheila     73                       11:26.62   1 
 
Women 75-79 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #    8 Dyar, Carol        77                       11:02.54   1 
  2 #   41 Stromberg, Ann     75                       11:30.69   2 
  3 #   25 LaVigne, Yvette    78                       12:10.64   2 
  4 #    6 Chase, Jacqueline  77                       12:53.30   1 
  5 #   44 Tschirhart, Charl  78                       14:00.51   2 
 
Men 80-84 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   26 McKean, Philip     82                       11:10.58   2 
 -- #    1 Acosta, Carlos     84                             DQ   1  Bent Knee
 
Men 85-89 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #    7 Denham, John       87                       17:19.56  
 
Women 85-89 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   28 Moremen, Grace     87                       14:58.29   2 
 
Men 90-94 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   29 Moremen, William   90                       12:16.82   2 
 
Women 29&U 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #   47 Fiddler, Jamie     28                       29:01.65  
 
Men 40-44 5000 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   46 Zamudio, Adrian    42                       28:07.93   2 
 
Women 40-44 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #   48 Armenta, Susan     43                       28:40.51  
 
Men 45-49 5000 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   50 Torres-Cancino, J  48                       31:34.61   2 
 
Women 45-49 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #    4 Caporale, Catheri  49                       50:22.08  
 
Men 50-54 5000 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   40 Strack, Jochen     51                       33:37.78   2 
  2 #   21 jaravata, deo      53                       34:36.07   2 
 
Men 55-59 5000 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   30 Papacalos, George  58                       38:15.79   2 
 
Women 55-59 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #   20 Holder, Yolanda    59                       35:52.20  
  2 #   23 Key Ketter, Leah   55                       38:55.66  
 -- #   31 Park, Kwang-hee    57                             DQ   Bent Knee
 
Men 60-64 5000 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   32 Phillips, John     64                       42:39.07   2 
 
Women 60-64 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #   33 Rasmussen, Paula   63                       36:22.40  
  2 #   35 Russell, Marlou    61                       40:45.97  
 
Women 70-74 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #    9 eichel, yoko       70                       33:41.80  
  2 #    3 Bertino, Carol     70                       36:29.15  
  3 #   34 Robinson, Gesine   73                       37:37.59  
  4 #    2 Backlund, Darlene  72                       38:06.02  
  5 #   24 Kryger, Sheila     73                       38:59.00  
 
Women 75-79 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #    8 Dyar, Carol        77                       37:59.21  
  2 #   41 Stromberg, Ann     75                       38:54.21  
  3 #    6 Chase, Jacqueline  77                       42:26.76  
  4 #   39 Smith, Anelise     79                       42:59.12  
  5 #   44 Tschirhart, Charl  78                       47:29.28  
 -- #   22 Juarez, Lynne      77                             DQ   Bent Knee
 -- #   25 LaVigne, Yvette    78                             DQ   Bent Knee
 
Men 80-84 5000 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #    1 Acosta, Carlos     84                       42:23.98   2 
 -- #   26 McKean, Philip     82                             DQ   2  Bent Knee
 -- #   27 Moore, Stanley     84                             DQ   2  Bent Knee
 
Women 80-84 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #    5 Capps, Shirley     83                       45:35.69  
 
Men 85-89 5000 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #    7 Denham, John       87                             DQ   2  Bent Knee
 
Women 85-89 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #   28 Moremen, Grace     87                       50:21.50