HY-TEK's Meet Manager 5/5/2019 01:05 PM

                         SCA Spring Series - 5/5/2019                          

                                  Rosemead HS                                  

                                    Results                                    

 

W30 100 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

Finals

  1 #  145 Ronika Brown      W31 Trojan Maste             14.34  -0.8 

  2 #  149 Justine Johnson   W32 Unattached               15.07  -0.8 

 

W40 100 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  131 Elly Mann         W43 Unattached               14.11  -0.8 

  2 #  127 Omega Goudeau     W41 Unattached               14.67  -0.8 

 

W45 100 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  148 Darmesha Watkins  W46 Unattached               14.20  -0.8 

  2 #  150 Ersell Reed       W49 Unattached               14.98  -0.8 

 

M29&U 100 Meter Dash

========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#

========================================================================

  1 #  137 Chandler Stallwor M20 Unattached               12.05   0.5  3 

  2 #  132 James Maturan     M25 Unattached               12.41   0.5  3 

  3 #  120 Ben Chi           M17 Unattached               12.87   0.5  3 

 

M35 100 Meter Dash

========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#

========================================================================

  1 #  104 Justin Hernandez  M36 So Cal Track             12.50   0.5  3 

 

M40 100 Meter Dash

========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#

========================================================================

  1 #  128 Ronald Jean       M41 Unattached               11.93   0.5  3 

 

M55 100 Meter Dash

========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#

========================================================================

  1 #  133 Gary McCullouch S M57 Unattached               13.09   0.5  3 

 

M60 100 Meter Dash

========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#

========================================================================

  1 #  122 Mark Davis        M63 Unattached               13.42  -0.3  2 

  2 #  140 David McLawhorn   M64 So Cal Track             14.14  -0.3  2 

  3 #  130 Clifford Madison  M61 Unattached               14.15  -0.3  2 

  4 #  151 Zhangming Qi      M60 Unattached               14.48  -0.3  2 

  5 #  144 Keith Forman      M61 Trojan Maste             14.87  -0.3  2 

 

M65 100 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  107 Stephen Kloch     M67 So Cal Track             14.51  -1.0 

  2 #  118 Mark Atherton     M65 Unattached               15.26  -1.0 

 

M70 100 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  112 Daniel Ziskin     M71 So Cal Track             14.83  -1.0 

  2 #  115 Michael Washingto M71 Trojan Maste             17.42  -1.0 

 

W30 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  145 Ronika Brown      W31 Trojan Maste             29.45  -0.9 

 

W40 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  131 Elly Mann         W43 Unattached               32.84  -0.9 

 -- #  127 Omega Goudeau     W41 Unattached                 DNF  -0.9 

 

W45 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  148 Darmesha Watkins  W46 Unattached               29.56  -0.9 

  2 #  150 Ersell Reed       W49 Unattached               31.60  -0.9 

 

M29&U 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  137 Chandler Stallwor M20 Unattached               24.72  -1.4 

 

M30 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  152 Ramsey Nasser     M32 Trojan Maste             24.96  -1.4 

 

M35 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  134 Eros Rice Jr      M35 Unattached               24.95  -1.4 

  2 #  104 Justin Hernandez  M36 So Cal Track             26.34  -1.4 

 

M40 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  128 Ronald Jean       M41 Unattached               24.56  -1.4 

 

M50 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  116 Claudio Andrade   M52 Unattached               28.15  -1.4 

 

M55 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  133 Gary McCullouch S M57 Unattached               26.41  -1.4 

 

M65 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  107 Stephen Kloch     M67 So Cal Track             30.65  -1.4 

 

M70 200 Meter Dash

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  112 Daniel Ziskin     M71 So Cal Track             31.51  -1.4 

 

W40 400 Meter Dash

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  131 Elly Mann         W43 Unattached               66.27  

 

M35 400 Meter Dash

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  134 Eros Rice Jr      M35 Unattached               55.41  

 

M50 400 Meter Dash

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  123 David Dayan       M51 Unattached               62.48  

 

M70 400 Meter Dash

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  115 Michael Washingto M71 Trojan Maste           1:26.15  

 

W60 800 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  108 Debbie Lee        W62 So Cal Track           3:00.16  

 

M40 800 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  119 Eric Chao         M44 Unattached             2:43.00  

 

M60 800 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  117 John Araujo       M61 Unattached             2:52.80  

 

W50 1500 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  113 Tania Fischer     W53 The Janes El           5:24.62  

 

W60 1500 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  108 Debbie Lee        W62 So Cal Track           5:58.39  

 

M40 1500 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  141 Leonard Benjamin  M44 Unattached             5:02.26  

  2 #  119 Eric Chao         M44 Unattached             5:18.83  

 

M55 1500 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  121 Tom Cupp          M58 Unattached             5:22.66  

 

M55 3000 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  114 Richard Mayne     M55 Trojan Maste          11:14.81  

 

M60 5000 Meter Run

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  117 John Araujo       M61 Unattached            22:29.45  

 

M60 100 Short Hurdles

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  140 David McLawhorn   M64 So Cal Track             19.34   0.2 

 

M29&U 110 Short Hurdles

=====================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind

=====================================================================

  1 #  120 Ben Chi           M17 Unattached               19.07  +0.0 

 

M29&U 400 Long Hurdles

================================================================

    Name                     Age Team                    Finals 

================================================================

  1 #  120 Ben Chi           M17 Unattached               69.17  

 

M29&U 4x100 Meter Relay

================================================================

    Team                                                 Finals 

================================================================

  1 So Cal Track Club  'A'                                58.56  

     1) #102 Jeffery Davison 61         2) #112 Daniel Ziskin 71          

     3) #107 Stephen Kloch 67           4) #116 Claudio Andrade 52        

 

W29&U Pole Vault

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

 -- #  139 Bryn Williamson   W24 Unattached                  NH            

     3.67 

      XXX 

 

M29&U Pole Vault

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  129 Anthony Liu       M19 Unattached               3.67m   12-00.50 

     3.67 3.82 

        O  XXX 

 

M60 Pole Vault

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  125 Jeffery Ferguson  M64 Unattached               3.37m   11-00.75 

     3.37 3.52 3.67 

      XXO    P  XXX 

  2 #  140 David McLawhorn   M64 So Cal Track             2.77m    9-01.00 

     2.47 2.77 3.07 

        O    O   XX 

 

M60 Long Jump

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  1 #  140 David McLawhorn   M64 So Cal Track             4.50m   NWI  14-09.25 

     FOUL      4.25m(NWI) 4.07m(NWI) 4.50m(NWI) 4.14m(NWI)   

  2 #  109 Charles Lyons     M64 So Cal Track             2.83m   NWI   9-03.50 

     2.69m(NWI) 2.83m(NWI)               

 

M60 Triple Jump

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Finals  Wind          

===============================================================================

  1 #  140 David McLawhorn   M64 So Cal Track             8.79m   NWI  28-10.25 

     8.74m(NWI) 8.19m(NWI) 8.64m(NWI) 8.76m(NWI) 8.47m(NWI) 8.79m(NWI)

  2 #  109 Charles Lyons     M64 So Cal Track             6.76m   NWI  22-02.25 

     6.33m(NWI) 6.48m(NWI) 6.53m(NWI) 6.49m(NWI) 6.76m(NWI) FOUL     

 

W50 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  143 Suzette Lee       W54 SC Striders              8.08m   26-06.25 

      7.90m  8.00m  8.08m  7.69m  FOUL  7.88m

 

W65 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  101 Linda Cohn        W66 SC Striders              8.99m   29-06.00 

      8.46m  8.39m  8.99m  8.97m  FOUL  FOUL

 

M40 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  111 Mike Rainis       M40 So Cal Track            13.80m   45-03.50 

      13.57m  13.57m  13.80m  13.60m  13.61m  13.70m

  2 #  138 Asniel Triana     M40 Unattached              10.20m   33-05.75 

      9.35m  FOUL  10.19m  9.94m  9.78m  10.20m

 

M45 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  142 Stephen Venditti  M49 So Cal Track            12.38m   40-07.50 

      12.38m  11.92m  12.02m  12.08m  11.69m  12.15m

 

M50 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  110 Craig MacDonald   M54 So Cal Track            12.74m   41-09.75 

      11.38m  12.53m  12.11m  12.69m  12.74m  12.26m

  2 #  135 Steve Rizzo       M51 Unattached               9.51m   31-02.50 

      8.56m  9.51m  8.67m  8.24m  8.48m  7.74m

 

M60 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  105 Greg Holden       M61 So Cal Track            15.23m   49-11.75 

      14.96m  15.23m  FOUL  15.18m  15.19m  15.10m

  2 #  147 Rich Tortbert     M63 Unattached               9.73m   31-11.25 

      9.69m  9.22m  8.89m  9.73m  FOUL  FOUL

  3 #  109 Charles Lyons     M64 So Cal Track             9.54m   31-03.75 

      9.54m    x             

 

M65 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  146 Quenton Torbert   M67 So Cal Track            15.38m   50-05.50 

      15.00m  14.53m  15.03m  15.38m  15.07m  14.79m

 

M75 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  106 Ken Hurlbert      M79 So Cal Track            11.25m   36-11.00 

      11.02m  10.33m  10.78m  11.25m  10.93m  10.66m

 

M80 Shot Put

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  103 Joe Durrenberger  M84 So Cal Track             9.14m   30-00.00 

      7.94m  8.60m  FOUL  8.53m  8.52m  9.14m

 

W50 Discus Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  143 Suzette Lee       W54 SC Striders             21.56m      70-09 

      20.62m  18.97m  20.44m  20.29m  21.56m  20.37m

 

W65 Discus Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  101 Linda Cohn        W66 SC Striders             22.99m      75-05 

      21.78m  FOUL  FOUL  21.98m  21.43m  22.99m

 

M40 Discus Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  138 Asniel Triana     M40 Unattached              37.46m     122-11 

      33.26m  36.08m  36.97m  FOUL  37.46m  34.52m

 

M50 Discus Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  110 Craig MacDonald   M54 So Cal Track            36.67m     120-04 

      33.41m  33.40m  FOUL  FOUL  36.67m  FOUL

  2 #  124 Jeff Elliott      M51 Unattached              33.51m     109-11 

      FOUL  26.46m  FOUL  FOUL  33.51m  31.70m

  3 #  135 Steve Rizzo       M51 Unattached              27.35m      89-09 

      20.90m  27.35m  FOUL  FOUL  25.07m  FOUL

 

M60 Discus Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  105 Greg Holden       M61 So Cal Track            44.53m     146-01 

      36.32m  44.53m  42.94m  43.63m  40.68m  39.03m

  2 #  109 Charles Lyons     M64 So Cal Track            25.36m      83-02 

      FOUL  25.36m  23.84m  22.86m      

 

M65 Discus Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  126 John Goldhammer   M65 Unattached              42.29m     138-09 

      FOUL  42.29m  FOUL  41.77m  FOUL  FOUL

 

M80 Discus Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  103 Joe Durrenberger  M84 So Cal Track            19.91m      65-04 

      FOUL  19.91m  17.88m  18.32m  FOUL   

 

W50 Javelin Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  143 Suzette Lee       W54 SC Striders             22.50m      73-10 

      19.11m  19.28m  21.57m  21.97m  22.50m  20.48m

 

W65 Javelin Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  101 Linda Cohn        W66 SC Striders             31.85m     104-06 

      31.36m  31.24m  FOUL  31.85m  8.91m  31.09m

 

M50 Javelin Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  124 Jeff Elliott      M51 Unattached              43.14m     141-06 

      35.54m  42.60m  38.09m  FOUL  43.14m  42.33m

  2 #  110 Craig MacDonald   M54 So Cal Track            39.52m     129-08 

      37.11m  FOUL  39.17m  37.80m  37.98m  39.52m

  3 #  135 Steve Rizzo       M51 Unattached              30.46m      99-11 

      FOUL  27.23m  26.38m  30.46m  29.08m  30.33m

 

M60 Javelin Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  140 David McLawhorn   M64 So Cal Track            30.99m     101-08 

      28.53m  27.09m  28.91m  30.87m  30.99m  FOUL

 

M80 Javelin Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  103 Joe Durrenberger  M84 So Cal Track            12.26m      40-03 

      12.26m  10.81m  10.47m  FOUL  FOUL  11.84m

 

W50 Weight Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  143 Suzette Lee       W54 SC Striders             10.55m   34-07.50 

      9.52m  9.21m  9.57m  9.56m  9.58m  10.55m

 

W65 Weight Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  101 Linda Cohn        W66 SC Striders              9.35m   30-08.25 

      8.18m  7.72m  7.80m  9.03m  9.35m  9.18m

 

M65 Weight Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  126 John Goldhammer   M65 Unattached              19.17m   62-10.75 

      FOUL  18.72m  19.17m  FOUL  FOUL  FOUL

 

M80 Weight Throw

==========================================================================

    Name                     Age Team                    Finals           

==========================================================================

  1 #  103 Joe Durrenberger  M84 So Cal Track             9.75m   32-00.00 

      9.31m  9.75m  9.61m