Licensed to Royal Results - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/24/2017 10:37 PM
                 USATF SoCal Masters Championships - 5/20/2017                 
                           West Los Angeles College                            
                                    Results                                    
 
W29&U 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1       Melanise Chapman   W26 Unattached               12.08  -2.3 
 
W30 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Shasheya Thomas    W33 Unattached               14.86  -2.3 
 
W35 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1     9 Lauren Joe         W38 Unattached               12.18  -2.3 
 
W40 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       MaryLou Johnson    W42 SC Striders              13.99  -2.3 
  2       Elly Mann          W41 Trojan Maste             14.14  -2.3 
 
W50 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Venus Jewett       W52 Unattached               14.59  -2.3 
  2       Cadence Baron      W52 Unattached               17.01  -2.3 
 
W65 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Freddie Braxton    W67 Trojan Maste             22.04  -2.3 
 
W75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Kathy Bergen       W77 SC Striders              16.78  -2.3 
 
M29&U 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       JaeJun Han         M27 Unattached               12.99  -4.1  3 
 
M30 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Justin Hernandez   M34 So Cal Track             12.34  -4.1  3 
  2       Michael Koch       M34 Unattached               12.36  -4.1  3 
 
M35 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1     8 Steven Benedict    M36 Unattached               11.76  -4.1  3 
  2       Ronald Jean        M39 Unattached               12.29  -4.1  3 
  3       Dariel Jamarion    M38 Trojan Maste             12.71  -4.1  3 
 
M40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1     1 Andrew Reyes       M42 Unattached               12.17  -3.6  2 
  2       Nathan Sommars     M41 Pacific Coas             12.47  -3.6  2 
  3       Noel Singh         M42 Unattached               14.06  -3.6  2 
 
M50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Tony 'TC' Clemons  M51 Trojan Maste             13.05  -3.6  2 
  2       Jonathan Forte     M52 Unattached               14.52  -3.6  2 
 
M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Robert Foster      M55 So Cal Track             12.57  -3.6  2 
  2       Victor Wilson      M57 Unattached               14.09  -3.6  2 
  3     5 Adam Scott         M56 Unattached               15.60  -3.6  2 
 
M60 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Joe Ruggless       M63 SC Striders              13.95  -3.5 
  2       Gary Anderson      M61 Unattached               15.16  -3.5 
 
M65 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       F Eugene Driver II M66 Trojan Maste             14.50  -3.5 
  2       Joseph Kinney      M66 Unattached               14.72  -3.5 
  3     6 Sam Hooper         M68 Unattached               15.95  -3.5 
 
M70 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Ronnie Muranaka    M73 SC Striders              17.89  -3.5 
 
W30 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Shasheya Thomas    W33 Unattached               30.65  -1.0 
 
W35 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Natalia Gaerlan    W37 Unattached               27.34  -1.0 
 
W40 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       MaryLou Johnson    W42 SC Striders              28.48  -1.0 
 
W65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Freddie Braxton    W67 Trojan Maste             47.34  -1.0 
 
W75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Kathy Bergen       W77 SC Striders              38.43  -1.0 
 
M30 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Michael Koch       M34 Unattached               24.32  -4.2  3 
  2       Justin Hernandez   M34 So Cal Track             25.89  -4.2  3 
 
M35 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Nicholas Thornton  M36 Track Club L             23.21  -4.2  3 
  1     8 Steven Benedict    M36 Unattached               23.40  -4.2  3 
  2       Dariel Jamarion    M38 Trojan Maste             25.60  -4.2  3 
 
M40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Noel Singh         M42 Unattached               29.12  -4.2  3 
 --       Perry McBride      M42 Unattached                 DNF  -4.2  3 
 
M45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Brian Gore         M49 Unattached               28.22  -2.4  2 
 
M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Tony 'TC' Clemons  M51 Trojan Maste             26.91  -2.4  2 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Robert Foster      M55 So Cal Track             25.42  -2.4  2 
  2       McDuffrie Allen    M55 SC Striders              27.72  -2.4  2 
  3       Victor Wilson      M57 Unattached               30.02  -2.4  2 
  4     5 Adam Scott         M56 Unattached               32.80  -2.4  2 
 
M60 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Joe Ruggless       M63 SC Striders              28.17  -2.7 
 
M65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       F Eugene Driver II M66 Trojan Maste             31.46  -2.7 
  2     6 Sam Hooper         M68 Unattached               32.84  -2.7 
  3       Rick Muth          M68 SC Striders              38.42  -2.7 
 
M70 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Ronnie Muranaka    M73 SC Striders              39.35  -2.7 
 
W29&U 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Kendall Baisden    W22 adidas                   54.82  
 
W40 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Cynthia McNamee    W41 Southwest Sp             64.46  
 
W50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Venus Jewett       W52 Unattached               70.43  
 
W60 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Linda Hillebrand   W60 Unattached               71.92  
  2       Tina Bowman        W64 Unattached             1:25.52  
 
W65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Freddie Braxton    W67 Trojan Maste           1:50.06  
 
M30 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1       Jonathan Tan       M32 ARC Run Club             52.70   2 
  2       Vardan Balyan      M33 Unattached               56.94   2 
 
M35 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1       Nicholas Thornton  M36 Track Club L             50.26   2 
  2       Brian Harge Jr     M37 So Cal Track             54.04   2 
  3       Dariel Jamarion    M38 Trojan Maste             56.25   2 
 
M40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1       Brian Duff         M40 Cal Coast Tr             53.28   2 
  2       Noel Singh         M42 Unattached               61.15   2 
 
M45 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Brian Gore         M49 Unattached               60.08  
  2       MarcoAntonio Franc M46 Unattached               60.13  
  3       BaoKim Coleman     M49 Trojan Maste             75.09  
 
M50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       George McKinley    M54 Unattached               64.03  
  2       Dave Hutkin        M54 Unattached               69.08  
 
M55 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     5 Adam Scott         M56 Unattached               72.60  
 
M65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Michael Washington M69 Trojan Maste           1:21.29  
 
W29&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Kelsey Wilkins     W22 ARC Run Club           2:30.27  
  2       Amanda Bridges     W28 ARC Run Club           2:42.57  
 
W60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Debbie Lee         W60 So Cal Track           2:55.13  
 
M35 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Kurt Whittington   M39 Cal Coast Tr           2:17.74  
 
M40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Brian Duff         M40 Cal Coast Tr           2:01.22  
  2     4 Bobby Elsinger     M42 ARC Run Club           2:09.47  
  3       Eric Chao          M42 Unattached             2:40.77  
 
M45 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Darren Cox         M47 So Cal Track           2:21.60  
 
M50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Matthew Roberts    M52 Trojan Maste           2:10.49  
  2       William Martinez   M53 Unattached             2:35.44  
 
M55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       McDuffrie Allen    M55 SC Striders            2:11.42  
  2       Luis Morales Sr    M55 Cal Coast Tr           2:31.38  
 
W29&U 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Amanda Bridges     W28 ARC Run Club           5:23.37  
 
W35 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Alisa Fisher       W37 ARC Run Club           5:36.07  
 
W60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Debbie Lee         W60 So Cal Track           5:46.69  
  2       Marian Drahnak     W60 Club Ed Runn           7:51.47  
 
M29&U 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Terence Galasso    M25 ARC Run Club           4:21.54  
 
M30 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Rony Vega          M34 ARC Run Club           4:50.91  
 
M35 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Donald Morrison    M38 Unattached             4:51.95  
 
M40 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     4 Bobby Elsinger     M42 ARC Run Club           4:32.97  
  2       Eric Chao          M42 Unattached             5:18.00  
 
M45 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Mark Fitzpatrick   M46 ARC Run Club           4:24.67  
 
M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Carl Stromberg     M62 Unattached             5:19.11  
  2       Robert Thomas      M60 Unattached             5:43.89  
 
M75 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Ev Murdock         M76 Unattached             7:33.56  
 
W30 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Chole Anderson     W34 ARC Run Club          21:09.56  
 
M29&U 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Florian Scheulen   M29 ARC Run Club          16:17.03  
 
M35 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Donald Morrison    M38 Unattached            17:22.14  
 
M50 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Thomas Schumann    M52 Cal Coast Tr          18:51.17  
 
W35 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Alexandria Kachado W35 Unattached            47:54.39  
 
W50 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Rosalva Bonilla    W54 So Cal Track          43:59.97  
 
M50 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Robert Arsenault   M51 Cal Coast Tr          35:23.34  
  2       Radell Hutchen     M54 ARC Run Club          45:27.25  
 
M55 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       John Araujo        M59 Team Runners          42:52.54  
 
M50 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Jonathan Forte     M52 Unattached               20.29   1.4 
 
M60 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Mahmoud Niroumand  M60 So Cal Track             16.94   1.4 
 
M65 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       James Malin        M66 Unattached               22.21   1.4 
 
M40 110 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Shearill Brown     M43 Pacific Coas             20.02   1.4 
  2       Rudy Cuevas        M43 Unattached               25.11   1.4 
 
W40 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Elly Mann          W41 Trojan Maste             78.89  
 
M30 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Matt Watson        M30 Unattached               54.50  
 
M40 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Perry McBride      M42 Unattached               56.20  
 
M45 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Steve Rizzo        M49 Unattached               69.08  
 
M70 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Arnold Utterback   M70 Buffalo Chip           9:40.22  
 
M85 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Gunnar Linde       M88 Santa Monica          13:58.87  
 
M45 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Darren Cox         M47 So Cal Track          10:45.40  
 
M29&U 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                                48.26  
  2 Trojan Masters T.C.  'A'                              53.22  
 
W29&U 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ARC Run Club  'A'                                  11:27.51  
 
M29&U 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ARC Run Club  'A'                                   9:15.17  
 
W65 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Annelies Steekelen W69 SC Striders              1.28m    4-02.25 
     1.05 1.10 1.15 1.18 1.20 1.23 1.25 1.28 1.30 
        O    O    O    O   XO    O   XO    O  XXX 
 
W75 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Kathy Bergen       W77 SC Striders              1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.18 1.20 1.23 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
M40 High Jump
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 10:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 --       Shearill Brown     M43 Pacific Coas                NH            
     1.55 
      XXX 
 
M50 High Jump
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 10:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Jonathan Forte     M52 Unattached               1.50m    4-11.00 
     1.45 1.50 1.55 
      XXO  XXO  XXX 
 
M55 High Jump
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 10:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Peter Hlavin       M59 SC Striders              1.60m    5-03.00 
     1.55 1.60 1.66 
        O    O  XXX 
 
M60 High Jump
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 10:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Mahmoud Niroumand  M60 So Cal Track             1.50m    4-11.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O    O 
 
M65 High Jump
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 10:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Charlie Rader      M69 So Cal Track             1.53m    5-00.25 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.53 1.56 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  2     2 Monte Gast         M69 Unattached               1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.26 
        O    O    P  XXO    P    X 
 
M70 High Jump
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 10:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Otis Burrell       M73 Unattached               1.30m    4-03.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.26 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O    P   XO  XXX 
 
M75 High Jump
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 10:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1     3 John Dobrath       M76 Unattached               1.25m    4-01.25 
     1.15 1.20 1.25 1.26 1.30 
        O    O    O    P   XX 
 
W35 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Jessica Dickran    W35 Unattached               2.75m    9-00.25 
     2.45 2.60 2.75 2.90 
       XO  XXO   XO  XXX 
 
M40 Pole Vault
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 11:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Stanley Carranza   M42 So Cal Track             3.51m   11-06.25 
     3.05 3.20 3.36 3.51 3.66 
        O    P  XXO   XO  XXX 
 
M55 Pole Vault
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 11:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Tim McIntyre       M56 Unattached               4.15m   13-07.25 
     3.36 3.51 3.66 4.00 4.15 4.20 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  2       Victor Berezovskiy M57 Unattached               3.51m   11-06.25 
     3.05 3.20 3.36 3.51 3.66 
        O  XXO    O    O   XX 
 
M60 Pole Vault
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 11:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1     7 Doug Sparks        M63 Unattached               3.05m   10-00.00 
     2.90 3.05 3.20 
        O    O  XXX 
  2       Kenneth St Cyr     M64 Unattached               2.60m    8-06.25 
     2.30 2.45 2.60 2.75 
        O    O  XXO  XXX 
  3    11 Gary Daniels       M60 Trojan Maste             2.30m    7-06.50 
     2.15 2.30 2.45 
        O  XXO  XXX 
 
M65 Pole Vault
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 9:00am
 Heat 2 M30-59 11:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1     2 Monte Gast         M69 Unattached               2.04m    6-08.25 
     1.83 2.04 2.15 
        O    O  XXX 
 
W35 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Natalia Gaerlan    W37 Unattached               4.94m   NWI  16-02.50 
     4.94m(NWI) 4.83m(NWI) 4.89m(NWI) 4.87m(NWI) FOUL        
 
W40 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Elly Mann          W41 Trojan Maste             4.08m   NWI  13-04.75 
     FOUL      4.08m(NWI) 3.99m(NWI)           
 
W50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Cadence Baron      W52 Unattached               3.50m   NWI  11-05.75 
     3.50m(NWI) FOUL      3.41m(NWI) FOUL      3.46m(NWI)   
 
W60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Linda Cohn         W64 SC Striders              3.61m   NWI  11-10.25 
     3.35m(NWI) FOUL      3.61m(NWI) 3.30m(NWI)       
 
W65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Annelies Steekelen W69 SC Striders              3.13m   NWI  10-03.25 
     3.13m(NWI) FOUL                    
 
M35 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
 --       Ronald Jean        M39 Unattached                FOUL                 
     FOUL         x             
 
M40 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Noel Singh         M42 Unattached               4.03m   NWI  13-02.75 
     PASS      PASS      3.63m(NWI) 3.73m(NWI) 3.98m(NWI) 4.03m(NWI)
 
M45 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Mike Risley        M48 So Cal Track             4.80m   NWI  15-09.00 
     FOUL      FOUL      4.25m(NWI) 4.80m(NWI) FOUL        
  2       Brian Gore         M49 Unattached               4.20m   NWI  13-09.50 
     3.98m(NWI) 4.20m(NWI) 4.17m(NWI)           
 
M60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Mahmoud Niroumand  M60 So Cal Track             4.64m   NWI  15-02.75 
     4.41m(NWI) 4.51m(NWI) 4.64m(NWI)           
  2       Patrick Pittman    M64 Trojan Maste             3.60m   NWI  11-09.75 
     3.21m(NWI) 3.60m(NWI) 3.57m(NWI) 3.52m(NWI) 3.26m(NWI) 3.38m(NWI)
 
M65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Jim Stevens        M65 So Cal Track             4.42m   NWI  14-06.00 
     4.42m(NWI) 4.18m(NWI) 3.95m(NWI) 4.21m(NWI) 4.10m(NWI)   
  2       John Tomaschke     M67 So Cal Track             4.17m   NWI  13-08.25 
     4.11m(NWI) 4.05m(NWI) 4.14m(NWI) 3.96m(NWI) 4.05m(NWI) 4.17m(NWI)
  3     2 Monte Gast         M69 Unattached               3.34m   NWI  10-11.50 
     3.03m(NWI) 3.28m(NWI) 3.14m(NWI) 3.34m(NWI)       
 
M70 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Carl Flowers       M70 So Cal Track             3.63m   NWI  11-11.00 
     3.63m(NWI)    x             
 
W29&U Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Kelsey Wilkins     W22 ARC Run Club            10.19m   NWI  33-05.25 
     9.93m(NWI) FOUL      10.01m(NWI) 8.72m(NWI) 9.90m(NWI) 10.19m(NWI)
 
W60 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Linda Cohn         W64 SC Striders              7.33m   NWI  24-00.75 
     7.33m(NWI)    x             
 
M60 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Mahmoud Niroumand  M60 So Cal Track            10.03m   NWI  32-11.00 
     9.76m(NWI) 10.03m(NWI)               
  2       Patrick Pittman    M64 Trojan Maste             8.10m   NWI  26-07.00 
     7.76m(NWI) 8.05m(NWI) 8.10m(NWI) 7.73m(NWI) 7.93m(NWI) 7.93m(NWI)
 
M65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1       Jim Stevens        M65 So Cal Track             8.99m   NWI  29-06.00 
     8.56m(NWI) FOUL      7.92m(NWI) 8.71m(NWI) 8.99m(NWI)   
  2       John Tomaschke     M67 So Cal Track             8.56m   NWI  28-01.00 
     8.56m(NWI) FOUL      8.33m(NWI) 8.51m(NWI) FOUL        
  3     2 Monte Gast         M69 Unattached               6.30m   NWI  20-08.00 
     6.12m(NWI) 6.30m(NWI) FOUL      6.28m(NWI)       
 
W60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Linda Cohn         W64 SC Striders              9.09m   29-10.00 
      8.07m  9.01m  8.72m  8.34m  8.66m  9.09m
 
M35 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Mike Rainis        M38 So Cal Track            13.63m   44-08.75 
      FOUL  13.58m  FOUL  13.58m  13.43m  13.63m
 
M55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Greg Holden        M59 Unattached              13.86m   45-05.75 
      13.86m  FOUL  13.76m  13.52m  13.53m  FOUL
 
M60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Mahmoud Niroumand  M60 So Cal Track            10.47m   34-04.25 
      10.32m  10.47m  9.99m  FOUL  10.45m  10.12m
 
M65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       James Malin        M66 Unattached              11.63m   38-02.00 
      10.58m  10.78m  11.32m  10.55m  11.27m  11.63m
  2     2 Monte Gast         M69 Unattached               8.51m   27-11.00 
      8.45m  8.51m  7.92m  8.49m       
 
M70 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Larry Hart         M70 Unattached              11.03m   36-02.25 
      10.86m  FOUL  10.86m  10.86m  11.03m  FOUL
 
M75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Ken Hurlbert       M77 So Cal Track            11.79m   38-08.25 
      10.70m  11.36m  11.43m  11.79m  FOUL  FOUL
  2       Harold Sheakley    M76 Unattached               9.23m   30-03.50 
      9.18m  8.68m  9.00m  9.23m  9.18m  FOUL
 
W60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Linda Cohn         W64 SC Striders             21.29m      69-10 
      18.96m  21.29m  20.51m  FOUL  20.32m  FOUL
 
W75 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Kathy Bergen       W77 SC Striders             18.75m      61-06 
      FOUL  16.21m  18.75m  FOUL  FOUL  FOUL
 
M50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Greg Retzer        M52 So Cal Track            32.26m     105-10 
      28.22m  32.26m  FOUL         
 
M60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Robert Rice        M62 Unattached              38.88m     127-07 
      FOUL  FOUL  38.88m  37.66m  FOUL  FOUL
 
M65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1     2 Monte Gast         M69 Unattached              25.87m      84-10 
      23.70m  23.02m  25.15m  25.87m  23.24m  22.95m
 
M70 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Larry Hart         M70 Unattached              42.14m     138-03 
      FOUL  38.48m  38.39m  41.39m  42.14m  FOUL
 
M50 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Kyong Song         M54 Unattached              46.56m     152-09 
      43.43m  46.56m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2       Greg Retzer        M52 So Cal Track            42.19m     138-05 
      39.86m  FOUL  FOUL  41.70m  42.19m  41.31m
 
M70 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Larry Hart         M70 Unattached              57.60m     189-00 
      55.97m  FOUL  56.70m  57.06m  57.60m  56.69m
 
W60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Linda Cohn         W64 SC Striders             32.39m     106-03 
      29.51m  FOUL  32.39m  31.98m  30.44m  FOUL
  2       Tina Bowman        W64 Unattached              24.31m      79-09 
      21.64m  24.31m  22.64m  21.48m  21.57m  FOUL
 
W65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Annelies Steekelen W69 SC Striders             17.01m      55-10 
      14.44m  14.34m  FOUL  15.60m  15.51m  17.01m
 
W75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Kathy Bergen       W77 SC Striders             16.70m      54-09 
      FOUL  FOUL  15.09m  15.72m  16.70m  15.39m
 
M45 Javelin Throw
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 12:00pm
 Heat 2 M30-59 1:30pm
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       MarcoAntonio Franc M46 Unattached              33.84m     111-00 
      32.27m  28.75m  28.15m  29.04m  24.93m  33.84m
 
M60 Javelin Throw
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 12:00pm
 Heat 2 M30-59 1:30pm
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Mahmoud Niroumand  M60 So Cal Track            43.72m     143-05 
      40.06m  37.23m  39.24m  40.28m  40.11m  43.72m
 
M65 Javelin Throw
==========================================================================
 Heat 1 M60+ 12:00pm
 Heat 2 M30-59 1:30pm
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1     2 Monte Gast         M69 Unattached              25.03m      82-01 
      18.51m  FOUL  FOUL  23.29m  25.03m  FOUL
 
M50 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Greg Retzer        M52 So Cal Track            15.04m   49-04.25 
      13.40m  14.39m  15.04m  FOUL  14.24m  FOUL
 
M70 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Larry Hart         M70 Unattached              20.41m   66-11.50 
      19.89m  20.41m  FOUL  FOUL  FOUL  19.32m
 
M50 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Greg Retzer        M52 So Cal Track             8.26m   27-01.25 
      8.11m  FOUL  7.28m  8.26m  FOUL  7.49m
 
M70 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1       Larry Hart         M70 Unattached              10.21m   33-06.00 
      9.65m  FOUL  FOUL  10.21m  FOUL  FOUL
 
M50 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Deo Jaravata       M52 Unattached            34:43.35