Licensed to Royal Results - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 6/4/2018 03:49 PM
                 Pasadena Senior Games - 6/2/2018 to 6/3/2018                  
                                CSU Los Angeles                                
                                    Results                                    
 
W50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Barney, Colleen          W52                           7.52   2.2  5 
  2 Lee, Suzette             W54                           7.84   2.2  5 
  3 Tuck, Sherisse           W50                           8.16   2.2  5 
  4 Nava, Angelia            W51                           8.30   2.2  5 
  5 Reamer, Sheila           W50                           9.00   2.2  5 
 
W55 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Murray, Rowena           W59                           8.32   2.2  5 
 
W60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ohigashi, Yoko           W63                           8.97   1.9  4 
  2 Watchie, Nancy           W62                           9.46   1.9  4 
  3 Smith, Debbie            W62                           9.70   1.9  4 
 
W65 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Matthews, Brenda         W69                           8.24  -1.6  3 
  2 Cohn, Linda              W66                           8.43  -1.6  3 
  3 Mercurio, Tsipi          W65                           8.77  -1.6  3 
  4 kelly, pat               W68                           9.45  -1.6  3 
  5 Pellum-Titus, Valerie    W67                          10.17  -1.6  3 
  6 Golay, Ann               W68                          10.23  -1.6  3 
  7 Mu, Marilyn              W65                          14.40  -1.6  3 
 
W70 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Glass, LaTanya           W71                           9.04   0.4  2 
  2 Sneider, Sarah           W74                          11.15   0.4  2 
  3 Winkler, Andrea          W73                          13.56   0.4  2 
 
W75 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bergen, Kathy            W79                           8.66   0.4  2 
  2 mcmaster, maryjane       W75                          14.02   0.4  2 
 
W80 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Willis, Patricia         W83                          14.41   NWI 
 
W85 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Obera, Irene R           W85                          10.31   NWI 
 
M50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Clemons, Tony TC         M52                           6.68   1.3 13 
  2 Ballard, Chad            M50                           6.77   1.3 13 
  3 Litonjua, Enrico         M52                           7.07   1.3 13 
  4 Forte, Jonathan          M53                           7.43   1.3 13 
  5 Privett, David           M53                           7.63   1.3 13 
  6 Culp, Logan              M53                           7.80   1.3 13 
  7 Quezada, Edmundo         M52                          11.15   1.3 13 
  8 Reamer, Xerxes           M54                          12.92   1.3 13 
 
M55 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Biggers, Kevin           M56                           6.89   1.5 12 
  2 Allaire, John            M59                           7.05   1.5 12 
  3 Burgess, Gary            M56                           7.10   1.5 12 
  4 Wright, Kenneth          M56                           7.20   1.8 14 
  5 Ali, Mansoor             M55                           7.35   1.8 14 
  6 Asti, David              M55                           7.58   1.8 14 
  7 Wilson, Victor           M58                           7.62   1.5 12 
  8 Ham, Eben                M56                           7.86   1.5 12 
  9 Griffiths, Bob           M59                           8.03   1.5 12 
 10 Harris, DeAndre          M56                           8.26   1.5 12 
 
M60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hinojosa, Anthony        M61                           6.77   2.6 10 
  2 Patridge II, Joseph      M61                           6.91   2.6 10 
  3 McConkey, Phil           M61                           6.92   1.3 11 
  4 Pearman, Clint           M62                           7.26   1.3 11 
  5 McLawhorn, David         M64                           7.57   1.3 11 
  6 miceli, joe              M63                           7.89   2.6 10 
  7 Love, Reginald           M61                           7.97   1.3 11 
  8 Hecker, Andy             M64                           8.16   1.3 11 
  9 Stone, Ken               M64                           8.31   1.8 14 
 10 jimenez, michael         M62                           8.56   2.6 10 
 11 Krammer, Ned             M63                           9.08   2.6 10 
 
M65 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Leake, Damien            M66                           6.95  +0.0  8 
  2 Wilson, Thaddeus         M68                           7.27  +0.0  8 
  3 Fitzpatrick, Bill        M68                           7.93  +0.0  8 
  4 Atherton, Mark           M65                           7.97   1.6  9 
  5 Way, Ken                 M66                           8.19   1.6  9 
  6 birnie, cameron          M65                           8.32   1.6  9 
  7 Magana, Jorge            M65                           8.97   1.6  9 
  8 O'Brien, David           M69                           9.27  +0.0  8 
  9 Utsunomiya, Wade         M67                           9.65   1.6  9 
 10 Dybens, Bruce            M68                          10.30  +0.0  8 
 11 Opperman, Floyd          M66                          10.54  +0.0  8 
 -- Driver, Eugene           M68                            DNF   1.6  9 
 
M70 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Liotta, Vincent          M70                           7.78   0.9  5 
  2 quiles, louis            M71                           7.81   0.9  5 
  3 Underhill, Bruce         M74                           7.88   2.5  6 
  4 Ziskin, Daniel           M71                           7.93   2.5  6 
  5 rose, ed                 M70                           8.05   2.5  6 
  6 Holland, Kemp            M74                           8.06   0.9  5 
  7 Squires, Jack            M74                           8.37   0.9  5 
  8 Baker, Bill              M72                           9.04   0.9  5 
  9 Mireles, Gabe            M70                           9.40   2.5  6 
 10 Gast, Monte              M71                           9.56   2.5  6 
 11 girling, danfar          M74                           9.96   0.9  5 
 12 Messick, Greg            M70                          10.39   2.5  6 
 13 wong, george             M70                          12.06   0.9  5 
 
M75 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Strouse, Frank           M78                           8.11   1.5  3 
  2 Hashemzadeh, Iraj        M78                           8.84   0.9  5 
  3 Muranaka, Ron            M75                           8.94   1.5  3 
  4 Ryan, Steve              M78                           9.75   1.5  3 
 -- Wong, Frank              M77                            DNF   1.5  3 
 
M80 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 thorpe sr, karl          M80                           8.98   1.8  2 
  2 Newhall, Edward          M84                           9.67   1.8  2 
  3 Yates, Vern              M83                           9.89   1.8  2 
 
M85 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Leis, Donald             M86                          10.75   1.8 
 
M90 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hirakawa, Harry          M91                          13.41   1.8 
  2 Leventhal, Leonard       M90                          25.31   1.8 
 
W50 100 Meter Dash
========================================================================
 50 American: A 12.50                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Barney, Colleen          W52                          13.90   2.5  5 
  2 Lee, Suzette             W54                          14.89   2.5  5 
  3 Nava, Angelia            W51                          16.47   2.5  5 
 
W55 100 Meter Dash
========================================================================
 55 American: A 13.30                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Murray, Rowena           W59                          15.60   2.0  4 
 
W60 100 Meter Dash
========================================================================
 60 American: A 13.91                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W64                          16.24   2.0  4 
  2 Ohigashi, Yoko           W63                          17.30   2.0  4 
  3 Smith, Debbie            W62                          19.15   2.0  4 
 
W65 100 Meter Dash
========================================================================
 65 American: A 14.10                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cohn, Linda              W66                          16.33   2.2  2 
  2 Bowman, Jeanne           W66                          16.64   2.2  2 
  3 Mercurio, Tsipi          W65                          17.02   2.2  2 
  4 kelly, pat               W68                          17.69   2.2  2 
  5 Pellum-Titus, Valerie    W67                          19.32   2.2  2 
  6 Braxton, Freddie         W68                          20.83   2.2  2 
  7 Golay, Ann               W68                          21.23   2.2  2 
 
W70 100 Meter Dash
=====================================================================
 70 American: A 15.57                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Glass, LaTanya           W71                          17.33   2.2 
  2 Sneider, Sarah           W74                          22.87   2.2 
  3 Winkler, Andrea          W73                          26.77   2.2 
 
W75 100 Meter Dash
=====================================================================
 75 American: A 16.87                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bergen, Kathy            W79                          16.84   2.2 
  2 mcmaster, maryjane       W75                          29.24   2.2 
 
W85 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Obera, Irene R           W85                          20.24   2.2 
 
M50 100 Meter Dash
========================================================================
 50 American: A 10.94                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ballard, Chad            M50                          12.70  -0.3 11 
  2 Andrade, Claudio         M52                          13.10  -0.3 11 
  3 Litonjua, Enrico         M52                          13.21  -0.3 11 
  4 Pence, Patrick           M50                          13.25  -0.3 11 
  5 Forte, Jonathan          M53                          13.78  -0.3 11 
 
M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McCullouch, Gary         M56                          12.75   1.5 10 
  2 Biggers, Kevin           M56                          13.01   1.5 10 
  3 Burgess, Gary            M56                          13.10   1.5 10 
  4 Allaire, John            M59                          13.27   1.5 10 
  5 Wright, Kenneth          M56                          13.97   1.5 10 
  6 Ali, Mansoor             M55                          14.48   1.5 10 
  7 Griffiths, Bob           M59                          15.96   1.5 10 
 
M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hinojosa, Anthony        M61                          12.47   2.4  9 
  2 Patridge II, Joseph      M61                          12.54   3.1  8 
  3 Chinn, James             M60                          12.56   3.1  8 
  4 McConkey, Phil           M61                          12.70   3.1  8 
  5 Pearman, Clint           M62                          13.58   2.4  9 
  6 Centonze, Paul           M61                          13.75   2.4  9 
  7 Madison, Clifford        M61                          14.03   3.1  8 
  8 McLawhorn, David         M64                          14.10   2.4  9 
  9 Krammer, Ned             M63                          17.86   3.1  8 
 
M65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Leake, Damien            M66                          12.44   1.3  7 
  2 Pizza, Greg              M65                          13.29   1.3  7 
  3 Stevens, Jim             M67                          13.96   1.3  7 
  4 Atherton, Mark           M65                          15.01   1.3  7 
  5 birnie, cameron          M65                          15.62   1.3  7 
  6 Magana, Jorge            M65                          18.16   1.3  7 
  7 O'Brien, David           M69                          18.39   1.3  7 
 
M70 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ziskin, Daniel           M71                          14.71   3.4  5 
  2 Underhill, Bruce         M74                          14.76   3.4  5 
  3 rose, ed                 M70                          15.14   3.4  5 
  4 foreman, gene            M70                          15.73   3.4  5 
  5 Washington, Michael      M70                          16.59   3.4  5 
  6 girling, danfar          M74                          18.96   3.4  5 
  7 quiles, louis            M71                          19.28   3.4  5 
 
M75 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Strouse, Frank           M78                          15.83   2.4  3 
  2 Hashemzadeh, Iraj        M78                          16.85   2.4  3 
  3 Ryan, Steve              M78                          20.06   2.4  3 
 
M80 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 thorpe sr, karl          M80                          16.98   1.9 
  2 Newhall, Edward          M84                          18.54   1.9 
 
M85 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Leis, Donald             M86                          21.01   1.9 
  2 Kennedy, william         M87                          21.49   1.9 
 
M90 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Leventhal, Leonard       M90                          57.53   1.9 
 
W50 200 Meter Dash
========================================================================
 50 American: A 25.72                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Barney, Colleen          W52                          29.11   2.8  3 
  2 Centeno, Christine       W52                          30.83   2.8  3 
  3 Nava, Angelia            W51                          36.44   2.8  3 
 
W55 200 Meter Dash
========================================================================
 55 American: A 27.78                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Murray, Rowena           W59                          33.33   2.8  3 
 
W60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W64                          35.41   1.4  2 
 
W65 200 Meter Dash
========================================================================
 65 American: A 29.37                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bowman, Jeanne           W66                          35.01   1.4  2 
  2 kelly, pat               W68                          39.11   1.4  2 
  3 Braxton, Freddie         W68                          45.12   1.4  2 
 
W70 200 Meter Dash
=====================================================================
 70 American: A 33.90                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Juncosa, Elizabeth       W72                          51.74   1.7 
  2 Winkler, Andrea          W73                          62.21   1.7 
 
W75 200 Meter Dash
=====================================================================
 75 American: A 35.93                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bergen, Kathy            W79                          38.72   1.7 
  2 mcmaster, maryjane       W75                          72.35   1.7 
 
W80 200 Meter Dash
=====================================================================
 80 American: A 41.11                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Willis, Patricia         W83                        1:31.92   1.7 
 
M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Pence, Patrick           M50                          27.60   1.8 12 
  2 Forte, Jonathan          M53                          28.05   1.8 12 
  3 Ballard, Chad            M50                          28.13   1.8 12 
  4 Kunaschk, Craig          M52                          37.41   1.8 12 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McCullouch, Gary         M56                          26.42   4.0 10 
  2 Molinski, Michael        M55                          28.58   4.0 10 
  3 Allaire, John            M59                          28.94   4.0 10 
  4 DiMassa, David           M59                          30.03   4.0 10 
  5 Case, Doug               M58                          31.19   4.0 10 
  6 Griffiths, Bob           M59                          34.03   4.0 10 
 
M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Chinn, James             M60                          25.55   3.4  8 
  2 McConkey, Phil           M61                          26.68   3.4  8 
  3 Patridge II, Joseph      M61                          27.32   3.4  8 
  4 Pearman, Clint           M62                          28.76   3.4  8 
  5 Smith, Duncan            M60                          28.86   3.4  8 
  6 Bernstein, David         M61                          29.71   3.4  8 
  7 McLawhorn, David         M64                          29.89   3.4  8 
 
M65 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Leake, Damien            M66                          26.33   1.9  6 
  2 Pizza, Greg              M65                          27.64   1.9  6 
  3 Loughridge, Edd          M67                          30.17          
  3 Stucki, Ernie            M68                          30.17   1.9  6 
  4 Nelson, david            M65                          32.50   1.9  6 
  4 Muth, Rick               M69                          32.50          
  5 Magana, Jorge            M65                          41.14   1.9  6 
 
M70 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 rose, ed                 M70                          32.02   1.7  5 
  2 Ziskin, Daniel           M71                          32.18   2.1  4 
  3 Underhill, Bruce         M74                          34.05   1.7  5 
  4 Washington, Michael      M70                          34.61   2.1  4 
  5 Croeni, Robert           M70                          36.43   2.1  4 
  6 foreman, gene            M70                          36.68   2.1  4 
 
M75 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Strouse, Frank           M78                          32.23   2.1  4 
  2 Wright, Don              M77                          44.80   1.7  5 
  3 Ryan, Steve              M78                          46.18   2.1  4 
 
M80 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 thorpe sr, karl          M80                          38.86   0.7 
 
M85 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kennedy, william         M87                          50.06   0.7 
  2 Leis, Donald             M86                          51.66   0.7 
 
M90 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jaffe, Herbert           M90                        1:22.47   0.7 
  2 Leventhal, Leonard       M90                        2:11.83   0.7 
 
W50 400 Meter Dash
===================================================================
 50 American: A 61.89                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Centeno, Christine       W52                          69.24   2 
  2 Bridges, Beth            W50                          73.32   2 
  3 Nava, Angelia            W51                        1:27.21   2 
 
W55 400 Meter Dash
===================================================================
 55 American: A 65.29                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Murray, Rowena           W59                          75.28   2 
 
W60 400 Meter Dash
===================================================================
 60 American: A 66.69                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tefft, Jan               W60                        1:33.91   2 
 
W65 400 Meter Dash
================================================================
 65 American: A 71.45                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Braxton, Freddie         W68                        1:51.33  
 
W70 400 Meter Dash
================================================================
 70 American: A 77.92                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ackerman, Lola           W74                        1:45.24  
  2 Juncosa, Elizabeth       W72                        2:08.11  
  3 Winkler, Andrea          W73                        2:17.37  
 
W75 400 Meter Dash
================================================================
 75 American: A 1:29.62                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 mcmaster, maryjane       W75                        2:29.58  
 
W80 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Willis, Patricia         W83                        3:36.12  
 
M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andrade, Claudio         M52                          60.33   6 
  2 Pence, Patrick           M50                          61.36   6 
  3 Dayan, David             M50                          64.17   6 
  4 Kunaschk, Craig          M52                        1:21.41   6 
 
M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ashcroft, Marvin         M57                          61.90   5 
  2 Burak, Michael           M55                          63.45   5 
  3 DiMassa, David           M59                          67.92   5 
  4 Case, Doug               M58                          69.55   5 
  5 Harris, DeAndre          M56                          72.52   5 
  6 Lee, James               M58                          72.67   5 
  7 Allen, Scott             M58                        1:22.54   5 
  8 Keller, John Terrence    M59                        1:31.14   5 
 
M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chinn, James             M60                          58.52   4 
  2 Centonze, Paul           M61                          63.86   4 
  3 Smith, Duncan            M60                          65.30   4 
  4 Bernstein, David         M61                          66.76   4 
  5 Brown, Jim               M64                        1:20.94   4 
 
M65 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wilson, Thaddeus         M68                          70.87   3 
  2 Nelson, david            M65                          78.50   3 
  3 Magana, Jorge            M65                        1:29.79   3 
 
M70 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Croeni, Robert           M70                          77.25   2 
  2 Washington, Michael      M70                        1:23.90   2 
  3 Underhill, Bruce         M74                        1:25.23   2 
  4 foreman, gene            M70                        1:33.79   2 
 
M75 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Baca, LeRoy              M76                        1:35.62   2 
  2 Wright, Don              M77                        1:36.44   2 
 
M85 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, william         M87                        1:53.19  
 
M90 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jaffe, Herbert           M90                        2:46.32  
  2 Leventhal, Leonard       M90                        4:48.89  
 
W50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bridges, Beth            W50                        2:46.97  
  2 AbuBakar, Zaiton         W54                        3:25.55  
 
W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Murray, Rowena           W59                        3:14.90  
  2 De luna, Marissa         W56                        5:07.16  
 
W60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Byrne, Alisa             W61                        3:20.65  
  2 Tefft, Jan               W60                        3:24.91  
 
W65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bubar, Lorraine          W66                        3:28.07  
  2 Jurkovich, Janie         W65                        4:12.58  
  3 Figone, Joanne           W66                        4:36.16  
 
W70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ackerman, Lola           W74                        3:55.79  
  2 Juncosa, Elizabeth       W72                        4:39.02  
  3 Winkler, Andrea          W73                        5:36.06  
 
W75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 mcmaster, maryjane       W75                        5:50.15  
 
W80 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Willis, Patricia         W83                        7:06.80  
 
M50 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mayberry, Bryan          M54                        2:24.53   2 
  2 Ozier, Leif              M54                        2:32.71   2 
  3 Kunaschk, Craig          M52                        3:31.75   2 
 
M55 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ashcroft, Marvin         M57                        2:22.94   2 
  2 Burak, Michael           M55                        2:28.25   2 
  3 Martinez, Enrique        M56                        2:39.21   2 
  4 Hradnansky, John         M55                        2:41.73   2 
  5 Case, Doug               M58                        3:06.13   2 
  6 Keller, John Terrence    M59                        3:46.03   2 
 
M60 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fussell, Michael         M61                        2:37.69   2 
  2 Brumwell, Steve          M60                        2:40.49   2 
  3 Bernstein, David         M61                        2:57.25   2 
  4 Brown, Jim               M64                        3:07.90   2 
 
M65 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jimenez Jr., Ignacio     M69                        2:50.54   2 
  2 Morris, Bob              M66                        2:57.98   2 
  3 Ridenour, Rex            M65                        3:26.76   2 
 
M70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wiley, Lon               M70                        2:52.11  
  2 Doyle, Steve             M70                        2:52.92  
  3 Croeni, Robert           M70                        3:20.64  
  4 Murray, Marvin           M73                        3:38.65  
  5 Gast, Monte              M71                        3:47.04  
 
M75 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Baca, LeRoy              M76                        3:55.88   1 
  2 Wright, Don              M77                        4:12.56   2 
  3 Merriam, John            M78                        4:38.64   1 
 
M85 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, william         M87                        5:07.87  
 
M90 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jaffe, Herbert           M90                        6:43.62  
  2 Leventhal, Leonard       M90                       10:09.97  
 
W50 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 AbuBakar, Zaiton         W54                        6:59.07  
 
W55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Murray, Rowena           W59                        6:41.56  
  2 De luna, Marissa         W56                       10:45.94  
 
W60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Byrne, Alisa             W61                        7:09.62  
 
W65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bubar, Lorraine          W66                        6:51.73  
  2 Jurkovich, Janie         W65                        8:20.14  
  3 Figone, Joanne           W66                        9:33.31  
 
W70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Juncosa, Elizabeth       W72                        9:17.94  
  2 Holland, Eulah           W72                       10:18.72  
  3 Winkler, Andrea          W73                       10:31.45  
 
W80 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Willis, Patricia         W83                       13:59.45  
 
M50 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mayberry, Bryan          M54                        4:53.47   2 
  2 Ozier, Leif              M54                        5:06.17   2 
  3 Mayne, Richard           M54                        5:23.23   2 
  4 Zemanek, Martin          M52                        6:11.43   2 
  5 Kunaschk, Craig          M52                        7:02.81   2 
 
M55 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Allen             M55                        5:07.95   2 
  2 Mills, Steve             M56                        5:17.10   2 
  3 Martinez, Enrique        M56                        5:31.12   2 
  4 Allen, Scott             M58                        6:38.03   2 
 
M60 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fussell, Michael         M61                        5:11.04   2 
  2 Brumwell, Steve          M60                        5:13.84   2 
  3 Nivens, Denny            M61                        5:34.47   2 
  4 Bernstein, David         M61                        5:52.25   2 
 
M65 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jimenez Jr., Ignacio     M69                        5:29.36   2 
  2 Morris, Bob              M66                        5:56.70   2 
  3 Ridenour, Rex            M65                        7:11.70   2 
 
M70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Doyle, Steve             M70                        5:52.80  
  2 Wiley, Lon               M70                        5:54.84  
  3 Geisel, Ritchie          M73                        6:22.87  
  4 Moriyasu, Hiro           M72                        7:40.44  
  5 Murray, Marvin           M73                        8:27.29  
 
M75 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Melendy, Byron           M77                        7:10.38  
  2 Baca, LeRoy              M76                        7:53.45  
  3 Wright, Don              M77                        7:59.58  
  4 Merriam, John            M78                        8:29.44  
 
M80 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kurtz, James             M80                        9:25.19  
 
M85 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Culling, Robert          M86                        9:13.48  
 
M90 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leventhal, Leonard       M90                       19:40.54  
 
M54&U 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mayne, Richard           M54                       22:39.78  
 
M55 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hutchen, Radell          M55                       20:41.00  
  2 Martinez, Enrique        M56                       21:00.53  
  3 Allen, Scott             M58                       24:20.43  
 
W55 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 De luna, Marissa         W56                       37:20.51  
 
M60 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fussell, Michael         M61                       19:28.95  
  2 Snyder, Jeff             M62                       24:43.75  
 
W60 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tefft, Jan               W60                       24:37.86  
 
W65 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bubar, Lorraine          W66                       24:12.05  
  2 Mims, Pat                W67                       34:49.95  
 
M65 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hurst, Scott             M65                       23:24.27  
 
M70 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Moriyasu, Hiro           M72                       27:02.36  
 
M75 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Melendy, Byron           M77                       27:44.01  
  2 Baca, LeRoy              M76                       28:25.07  
  3 Merriam, John            M78                       32:03.01  
 
M80 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cohen, Norman            M81                       30:42.86  
  2 Kurtz, James             M80                       34:00.64  
 
M85 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Culling, Robert          M86                       34:30.81  
 
X29&U 2x50 Meter Relay Grandparent
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 McCart//Stucki  'A'                                   16.02   1 
  2 Schmierer/O'Brien  'A'                                16.15   1 
  3 Schmierer/Schmierer  'A'                              18.29   1 
  4 Vanderhi/Kellar  'A'                                  19.01   2 
  5 Enney/Donley  'A'                                     19.80   1 
  6 Adams/Privett  'A'                                    34.17   1 
  7 Enney/Sullivan  'A'                                   35.01   1 
  8 Mercurio/Mercurio  'A'                                48.46   1 
 
W55 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Balli, Deon              W56                          1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO    O  XXX 
 
W60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W64                          1.15m    3-09.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    P 
  2 Watchie, Nancy           W62                          1.10m    3-07.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    P 
  3 Tefft, Jan               W60                          1.05m    3-05.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O   XO  XXX 
  4 Vaughn, Karen            W61                          1.00m    3-03.25 
     0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXP 
 
W70 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 steekelenburg, annelies  W70                          1.15m    3-09.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O  XXX 
  2 Glass, LaTanya           W71                          1.10m    3-07.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    P 
 
W75 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bergen, Kathy            W79                          1.10m    3-07.25 
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O   XP 
 
W80 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Donley, Christel         W83                          0.90m    2-11.50 
     0.90 
       XO 
 
M50 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Forte, Jonathan          M53                          1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 
        O    O  XXO 
  2 Privett, David           M53                          1.20m    3-11.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    P    O    O    O    O    O 
 -- Bamish, James            M53                             NH            
     1.40 
       XX 
 
M55 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ham, Eben                M56                          1.50m    4-11.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Allaire, John            M59                          1.45m    4-09.00 
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    P    O    O    O 
  3 Molinski, Michael        M55                          1.40m    4-07.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O  XXX 
 
M60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mourali, Said            M60                          1.55m    5-01.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O   XO  XXO   XX 
  2 Niroumand, Mahmoud       M61                          1.45m    4-09.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O    O  XXX 
  3 Bentz, Kirk              M64                          1.30m    4-03.25 
     1.30 1.35 
        O  XXX 
  4 Hecker, Andy             M64                          1.25m    4-01.25 
     1.25 
        O 
  5 Stone, Ken               M64                          1.15m    3-09.25 
     1.15 1.20 
      XXO    X 
 
M65 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Baskauskas, Edward       M68                          1.35m    4-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O   XO  XXX 
  2 Nelson, david            M65                          1.30m    4-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XO    O    P    O    O   XO   XO    O  XXX 
  3 Stevens, Jim             M67                         J1.30m    4-03.25 
     1.30 1.35 
      XXO  XXX 
  4 johnson, keith           M65                          1.20m    3-11.25 
     1.15 1.20 1.25 
        O   XO  XXX 
 
M70 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rader, Charles           M70                          1.40m    4-07.00 
     1.35 1.40 1.45 
        O    O  XXX 
  2 Squires, Jack            M74                          1.30m    4-03.25 
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXX 
  3 Goodreau, James          M73                         J1.30m    4-03.25 
     1.25 1.30 1.35 
        O   XO  XXX 
  4 burrell, otis            M74                         J1.30m    4-03.25 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXO  XXX 
  5 Gast, Monte              M71                          1.15m    3-09.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    P   XX 
  6 Wuest, Gary              M72                          1.05m    3-05.25 
     1.05 
        O 
  7 Binninger, G A Ben       M70                          0.95m    3-01.25 
     0.90 0.95 1.00 
       XO   XO  XXX 
 
M75 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Perry, Dave              M79                          1.15m    3-09.25 
     1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXX 
  2 Ryan, Steve              M78                          1.10m    3-07.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Johnson, Kenneth Barry   M76                          1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
       XO   XO   XO  XXX 
 
M80 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bergen, Bert             M80                          1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO  XXX 
  2 Chase, Jerry             M82                          1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O   XO    O   XX 
 
M85 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Leis, Donald             M86                          0.90m    2-11.50 
     0.90 0.95 
       XO  XXX 
 
W60 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W64                          2.30m    7-06.50 
     2.15 2.30 2.45 
        O   XO  XXX 
 
M50 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andrade, Claudio         M52                          3.20m   10-06.00 
     3.20 3.35 
        O  XXX 
 
M60 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bentz, Kirk              M64                          2.80m    9-02.25  JO 2.75 O 2.80 O
     2.60 2.75 2.90 3.05 
        O    P    P  XXX 
  2 McLawhorn, David         M64                          2.75m    9-00.25  JO 2.75 O 2.80 X
     2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 
        O    P    O    O    O  XXX 
 
M65 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burnett, Kevin           M65                          2.75m    9-00.25 
     2.75 2.90 
        O  XXX 
  2 St. Cyr, Kenneth         M66                          2.45m    8-00.50 
     2.15 2.30 2.45 2.60 
        O    O    O  XXX 
 
M70 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gast, Monte              M71                          1.85m    6-00.75 
     1.85 2.00 2.15 2.30 
        O    P    P  XXP 
 -- Stagner, Bob             M71                             NH            
     2.15 
      XXX 
 
M75 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Kenneth Barry   M76                          1.25m    4-01.25 
     1.25 
        O 
 
W60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Watchie, Nancy           W62                          3.05m   NWI  10-00.25 
     3.05m(NWI) 2.84m(NWI) 2.89m(NWI) PASS           
  2 Ohigashi, Yoko           W63                          3.04m   NWI   9-11.75 
     2.84m(NWI) 2.82m(NWI) 2.93m(NWI) 3.04m(NWI)      
  3 Tefft, Jan               W60                          2.68m   NWI   8-09.50 
     2.68m(NWI) 2.65m(NWI) PASS      PASS           
 
W65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Cohn, Linda              W66                          3.57m   NWI  11-08.50 
     3.45m(NWI) 3.57m(NWI) FOUL      FOUL            
  2 Matthews, Brenda         W69                          3.16m   NWI  10-04.50 
     3.16m(NWI) FOUL      FOUL      3.11m(NWI)      
  2 Mercurio, Tsipi          W65                          3.16m   NWI  10-04.50 
     FOUL      2.82m(NWI) 3.16m(NWI) 3.13m(NWI)      
  4 Pellum-Titus, Valerie    W67                          2.45m   NWI   8-00.50 
     2.26m(NWI) 2.45m(NWI) FOUL      2.11m(NWI)      
  5 Shore, Diana             W69                          2.15m   NWI   7-00.75 
     1.94m(NWI) 1.93m(NWI) 2.03m(NWI) 2.15m(NWI)       
  6 Pao, Pauline             W67                          1.98m   NWI   6-06.00 
     1.92m(NWI) 1.98m(NWI) 1.73m(NWI) 1.90m(NWI)      
 
W70 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 steekelenburg, annelies  W70                          3.05m   NWI  10-00.25 
     2.59m(NWI) 3.05m(NWI) PASS      PASS            
  2 Sneider, Sarah           W74                          2.30m   NWI   7-06.50 
     2.30m(NWI) 2.24m(NWI) 2.26m(NWI) 2.27m(NWI)      
 
M50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Andrade, Claudio         M52                          4.54m   NWI  14-10.75 
     4.50m(NWI) 4.25m(NWI) 4.54m(NWI) 4.23m(NWI)      
  2 Forte, Jonathan          M53                          3.69m   NWI  12-01.25 
     3.53m(NWI) 3.69m(NWI) 3.61m(NWI)         
 
M55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 McCullouch, Gary         M56                          4.62m   NWI  15-02.00 
     4.61m(NWI) 4.36m(NWI) 4.62m(NWI)         
  2 Allaire, John            M59                          4.56m   NWI  14-11.50 
     4.56m(NWI) 4.06m(NWI) 4.42m(NWI)         
  3 Molinski, Michael        M55                          4.47m   NWI  14-08.00 
     4.31m(NWI) 4.47m(NWI) 4.35m(NWI) 4.40m(NWI)      
  4 Ham, Eben                M56                          3.71m   NWI  12-02.25 
     3.71m(NWI) FOUL                    
  5 Ali, Mansoor             M55                          3.64m   NWI  11-11.50 
     3.60m(NWI) 3.54m(NWI) FOUL      3.64m(NWI)       
 
M60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Niroumand, Mahmoud       M61                          4.80m   NWI  15-09.00 
     4.80m(NWI) 4.61m(NWI) 4.75m(NWI) 4.72m(NWI)      
  2 Bentz, Kirk              M64                          4.35m   NWI  14-03.25 
     4.18m(NWI) 4.13m(NWI) 4.35m(NWI)         
  3 Patridge II, Joseph      M61                          4.31m   NWI  14-01.75 
     4.31m(NWI) x  x            
  4 McLawhorn, David         M64                          4.26m   NWI  13-11.75 
     3.95m(NWI) 4.04m(NWI) 4.02m(NWI) 4.26m(NWI)      
  5 Hecker, Andy             M64                          3.92m   NWI  12-10.50 
     3.92m(NWI) 3.87m(NWI) 3.85m(NWI)         
  6 jimenez, michael         M62                          3.28m   NWI  10-09.25 
     3.28m(NWI) 2.82m(NWI) FOUL      FOUL           
  7 Strickland, Dale         M62                          3.18m   NWI  10-05.25 
     2.90m(NWI) 3.18m(NWI) 2.74m(NWI) 3.13m(NWI)      
 
M65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Leake, Damien            M66                          4.83m   NWI  15-10.25 
     4.83m(NWI)    x             
  2 Stevens, Jim             M67                          4.56m   NWI  14-11.50 
     3.91m(NWI) 3.48m(NWI) 4.56m(NWI) 4.54m(NWI)      
  3 Kuechle, John            M67                          4.53m   NWI  14-10.50 
     4.34m(NWI) 4.12m(NWI) 4.41m(NWI) 4.53m(NWI)       
  4 Wilson, Thaddeus         M68                          4.32m   NWI  14-02.25 
     4.32m(NWI)    x             
  5 Tomaschke, John          M69                          3.84m   NWI  12-07.25 
     2.37m(NWI) 3.61m(NWI) 3.06m(NWI) 3.84m(NWI)      
  6 Fitzpatrick, Bill        M68                          3.82m   NWI  12-06.50 
     3.79m(NWI) 3.82m(NWI)            
  7 Way, Ken                 M66                          3.73m   NWI  12-03.00 
     3.73m(NWI) 3.49m(NWI) 3.53m(NWI) 3.64m(NWI)      
  8 Pittman, Patrick Thomas  M66                          3.34m   NWI  10-11.50 
     3.22m(NWI) 3.27m(NWI) 3.34m(NWI) FOUL           
 
M70 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Underhill, Bruce         M74                          4.15m   NWI  13-07.50 
     3.90m(NWI) 4.15m(NWI)            
  2 Flowers, Carl            M71                          3.91m   NWI  12-10.00 
     3.76m(NWI) 3.87m(NWI) 3.91m(NWI) 3.84m(NWI)      
  3 rose, ed                 M70                          3.63m   NWI  11-11.00 
     3.46m(NWI) 3.60m(NWI) 3.63m(NWI) 3.44m(NWI)      
  4 Wuest, Gary              M72                          3.39m   NWI  11-01.50 
     3.34m(NWI) 3.39m(NWI) 3.37m(NWI)         
 -- Royster, Stanley         M72                           FOUL                 
     FOUL         x             
 
M75 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ryan, Steve              M78                          2.94m   NWI   9-07.75 
     FOUL      2.84m(NWI) 2.94m(NWI) FOUL            
 
M80 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bergen, Bert             M80                          3.14m   NWI  10-03.75 
     3.14m(NWI) 2.88m(NWI)            
  2 Iseri, Joe               M82                          2.98m   NWI   9-09.50 
     2.80m(NWI) 2.98m(NWI)            
  3 Yates, Vern              M83                          2.44m   NWI   8-00.25 
     2.33m(NWI) 2.25m(NWI) 2.44m(NWI)         
  4 Newhall, Edward          M84                          2.36m   NWI   7-09.00 
     2.13m(NWI) 2.36m(NWI)            
  5 Chase, Jerry             M82                          2.33m   NWI   7-07.75 
     2.17m(NWI) 2.23m(NWI) 2.33m(NWI) 2.08m(NWI)      
 
M85 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Leis, Donald             M86                          2.35m   NWI   7-08.50 
     2.31m(NWI) 2.35m(NWI)            
 
W60 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Tefft, Jan               W60                          5.24m   NWI  17-02.25 
     5.03m(NWI) 5.24m(NWI) 4.98m(NWI)         
 
W65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Cohn, Linda              W66                          7.50m   NWI  24-07.25 
     6.78m(NWI) 7.43m(NWI) 7.36m(NWI) 7.50m(NWI)      
  2 Matthews, Brenda         W69                          6.80m   NWI  22-03.75 
     FOUL      6.61m(NWI) 6.80m(NWI) 6.73m(NWI)      
  3 Shore, Diana             W69                          4.58m   NWI  15-00.50 
     3.12m(NWI) 4.31m(NWI) 3.39m(NWI) 4.58m(NWI)       
  4 Pao, Pauline             W67                          4.53m   NWI  14-10.50 
     4.06m(NWI) 4.15m(NWI) 4.53m(NWI) 4.47m(NWI)      
 
M55 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Allaire, John            M59                          9.09m   NWI  29-10.00 
     9.09m(NWI) 8.86m(NWI)            
 
M60 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Niroumand, Mahmoud       M61                         10.11m   NWI  33-02.00 
     10.11m(NWI) 9.94m(NWI)            
  2 Bentz, Kirk              M64                          9.11m   NWI  29-10.75 
     8.41m(NWI) 8.80m(NWI) 9.11m(NWI) 8.84m(NWI)      
  3 McLawhorn, David         M64                          8.44m   NWI  27-08.25 
     8.08m(NWI) 8.44m(NWI) 8.07m(NWI) 8.11m(NWI)      
  4 Hecker, Andy             M64                          8.04m   NWI  26-04.50 
     8.04m(NWI)    x             
  5 jimenez, michael         M62                          7.22m   NWI  23-08.25 
     6.65m(NWI) 7.22m(NWI) 7.11m(NWI)         
 
M65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Stevens, Jim             M67                          8.79m   NWI  28-10.25 
     8.79m(NWI) FOUL      8.50m(NWI) FOUL           
  2 Tomaschke, John          M69                          8.77m   NWI  28-09.25 
     8.54m(NWI) 8.72m(NWI) 8.77m(NWI) 7.51m(NWI)      
  3 Pittman, Patrick Thomas  M66                          7.86m   NWI  25-09.50 
     7.52m(NWI) FOUL      FOUL      7.86m(NWI)      
 
M70 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Flowers, Carl            M71                          8.32m   NWI  27-03.75 
     8.29m(NWI) 8.32m(NWI) 8.27m(NWI)         
  2 rose, ed                 M70                          7.90m   NWI  25-11.00 
     7.51m(NWI) 7.90m(NWI) 7.68m(NWI) 7.85m(NWI)      
  3 Underhill, Bruce         M74                          7.26m   NWI  23-10.00 
     6.26m(NWI) 7.26m(NWI) 7.17m(NWI)         
  4 Gast, Monte              M71                          6.11m   NWI  20-00.50 
     6.11m(NWI) 5.93m(NWI)               
 
M80 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bergen, Bert             M80                          6.28m   NWI  20-07.25 
     FOUL      FOUL      6.28m(NWI) 5.88m(NWI)      
  2 Chase, Jerry             M82                          5.46m   NWI  17-11.00 
     FOUL      FOUL      5.20m(NWI) 5.46m(NWI)      
 
M85 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Leis, Donald             M86                          5.07m   NWI  16-07.75 
     4.83m(NWI) 5.07m(NWI)            
 
W50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Utu, Robyn               W54                          9.07m   29-09.25 
      FOUL  9.07m  FOUL  FOUL      
  2 Lee, Suzette             W54                          8.12m   26-07.75 
      7.84m  8.12m  7.62m  8.01m      
 
W60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W64                          8.06m   26-05.50 
      8.06m  FOUL  FOUL  FOUL      
  2 Vaughn, Karen            W61                          7.60m   24-11.25 
      6.69m  FOUL  FOUL  7.60m      
  3 Sanchez, Estela M        W61                          7.17m   23-06.25 
      6.74m  7.17m  6.86m  7.06m      
 
W65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cohn, Linda              W66                          8.73m   28-07.75 
      8.15m  8.19m  8.73m  8.41m      
  2 Matthews, Brenda         W69                          7.44m   24-05.00 
      FOUL  7.44m  7.12m  7.01m      
  3 Pao, Pauline             W67                          5.43m   17-09.75 
      5.02m  5.40m  5.43m  5.28m      
  4 McBeath, Kathleen        W69                          5.22m   17-01.50 
      5.22m  FOUL  FOUL  4.92m      
  5 Shore, Diana             W69                          4.38m   14-04.50 
      4.16m  3.31m  3.78m  4.38m       
 
W70 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Glass, LaTanya           W71                          8.60m   28-02.75 
      8.60m  8.54m  8.28m  8.20m      
 
W80 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Donley, Christel         W83                          6.68m   21-11.00 
      5.90m  6.34m  6.68m  FOUL      
 
M50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Privett, David           M53                         10.06m   33-00.25 
      10.06m  FOUL  8.71m  FOUL      
 
M55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 peterson, dan            M58                         13.50m   44-03.50 
      11.86m  13.33m  13.50m  12.85m      
  2 Marsland, Chip           M55                         11.61m   38-01.25 
      10.49m  10.91m  11.61m  11.39m      
  3 Allaire, John            M59                         11.37m   37-03.75 
      11.37m  FOUL  FOUL  FOUL      
  4 Keller, John Terrence    M59                          7.30m   23-11.50 
      7.30m  7.15m  7.29m  4.77m      
 
M60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 jimenez, michael         M62                          8.30m   27-02.75 
      8.04m  8.30m  8.16m  8.19m      
 
M65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Torbert, Quenton         M67                         14.53m   47-08.00 
      14.35m  14.53m  14.50m  14.30m      
  2 Althouse, Gerald         M66                         10.97m   36-00.00 
      FOUL  10.97m  10.11m  10.41m      
  3 Singh, Jagtar            M69                         10.13m   33-03.00 
      9.96m  9.60m  FOUL  10.13m      
  4 Comstock, Joseph         M65                          9.93m   32-07.00 
      FOUL  9.17m  9.93m  9.81m      
  5 lewis, jim               M66                          9.87m   32-04.75 
      9.61m  9.35m  9.87m  9.76m       
 
M70 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 harvey, william          M73                         12.66m   41-06.50 
      12.30m  FOUL  12.66m  FOUL      
  2 Wuest, Gary              M72                         11.60m   38-00.75 
      11.60m  10.95m  FOUL  10.87m      
 
M75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hurlbert, Ken            M79                         10.24m   33-07.25 
      9.61m  9.48m  10.24m  9.75m      
  2 Rutledge, Robert         M76                          9.59m   31-05.75 
      9.55m  9.42m  9.59m  8.75m      
  3 Widmer, Ronald           M76                          9.10m   29-10.25 
      8.35m  8.52m  9.06m  9.10m      
  4 Kohlos, James            M75                          8.68m   28-05.75 
      7.81m  8.11m  8.19m  8.68m      
  5 Steusel, Paul            M75                          8.44m   27-08.25 
      8.41m  8.44m  8.06m  8.30m      
  6 Virk, Randhir            M79                          6.86m   22-06.25 
      6.33m  6.61m  6.86m  6.78m      
 
M80 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Durrenberger, joe        M84                          8.53m   28-00.00 
      8.00m  FOUL  8.53m  8.48m      
  2 ginsburg, Marvin         M82                          8.37m   27-05.50 
      8.08m  8.37m  7.98m  8.19m       
  3 Rosen, Alan              M83                          7.79m   25-06.75 
      7.27m  7.43m  7.79m  7.49m       
 
W50 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Utu, Robyn               W54                         22.67m      74-04 
      FOUL  22.67m  21.21m  19.83m      
  2 Lee, Suzette             W54                         18.52m      60-09 
      18.52m  FOUL  17.53m  17.41m      
 
W60 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W64                         20.53m      67-04 
      20.17m  20.53m            
  2 Sanchez, Estela M        W61                         20.21m      66-04 
      FOUL  20.21m  19.73m  18.23m      
 
W65 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cohn, Linda              W66                         21.10m      69-03 
      FOUL  21.10m  19.35m  19.74m      
  2 McBeath, Kathleen        W69                         12.18m      39-11 
      FOUL  FOUL  12.18m  FOUL      
  3 Shore, Diana             W69                          8.19m      26-10 
      8.19m  FOUL  6.25m  FOUL       
 
W70 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 steekelenburg, annelies  W70                         17.43m      57-02 
      17.43m               
 
W75 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bergen, Kathy            W79                         18.99m      62-04 
      18.99m    x             
 
M50 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Privett, David           M53                         37.43m     122-10 
      FOUL  FOUL  35.82m  37.43m      
  2 Yee, Carl                M51                         26.62m      87-04 
      FOUL  26.62m  25.33m  FOUL       
 
M55 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Marsland, Chip           M55                         33.32m     109-04 
      33.32m  30.62m  FOUL  FOUL      
  2 peterson, dan            M58                         31.62m     103-09 
      29.69m  FOUL  31.62m  FOUL      
  3 Barry, James             M59                         28.64m      93-11 
      19.55m  28.64m  FOUL  FOUL      
  4 Allaire, John            M59                         27.65m      90-08 
      26.97m  26.81m  27.65m  26.77m      
  5 Keller, John Terrence    M59                         11.62m      38-01 
      11.62m    x             
  6 Leventhal, Stanley       M56                         10.93m      35-10 
      FOUL  8.48m  10.93m         
 
M60 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Strickland, Dale         M62                         34.17m     112-01 
      31.96m  34.17m  33.00m  31.04m      
  2 Laveaga, Victor          M61                         28.84m      94-07 
      FOUL  28.84m  28.04m  FOUL       
  3 jimenez, michael         M62                         26.81m      87-11 
      25.63m  21.72m  26.81m  25.60m      
 
M65 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Davis, Ed                M66                         43.07m     141-04 
      43.07m  FOUL  39.92m  FOUL      
  2 lewis, jim               M66                         42.48m     139-04 
      41.76m  40.61m  42.48m  39.76m      
  3 Stillwagon, Rob          M66                         37.77m     123-11 
      36.48m  37.77m  36.93m  30.07m      
  4 Althouse, Gerald         M66                         33.88m     111-02 
      33.78m  30.27m  33.88m  FOUL      
  5 johnson, keith           M65                         22.79m      74-09 
      22.79m  FOUL            
 
M70 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 harvey, william          M73                         37.18m     122-00 
      33.53m  37.18m  33.51m  FOUL       
  2 Wuest, Gary              M72                         33.76m     110-09 
      28.79m  32.66m  FOUL  33.76m      
  3 Pearce, Irv              M73                         29.34m      96-03 
      27.50m  FOUL  27.34m  29.34m      
  4 Bob, Yacenda             M70                         26.77m      87-10 
      FOUL  FOUL  26.77m  25.38m      
  5 Binninger, G A Ben       M70                         18.44m      60-06 
      15.86m  FOUL  FOUL  18.44m      
 
M75 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steusel, Paul            M75                         19.59m      64-03 
      17.73m  16.33m  19.59m  18.17m      
  2 Virk, Randhir            M79                         18.54m      60-10 
      17.86m  13.69m  17.76m  18.54m      
 
M80 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rosen, Alan              M83                         26.62m      87-04 
      25.28m  25.84m  26.62m  26.15m      
  2 ginsburg, Marvin         M82                         18.65m      61-02 
      18.65m  16.66m  17.04m  17.65m       
  3 Chase, Jerry             M82                         18.49m      60-08 
      16.43m  18.49m  14.77m  16.93m      
  4 Durrenberger, joe        M84                         17.75m      58-03 
      16.58m  FOUL  17.75m  FOUL      
 
M90 Discus Throw - Follows SP
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Leventhal, Leonard       M90                          6.47m      21-03 
      6.47m  5.44m  FOUL  6.07m      
 
W50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lee, Suzette             W54                         22.31m      73-02 
      20.48m  19.89m  22.31m  21.32m      
  2 Utu, Robyn               W54                         17.32m      56-10 
      FOUL  FOUL  17.32m  FOUL       
 
W60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sanchez, Estela M        W61                         13.80m      45-03 
      11.44m  12.67m  13.17m  13.80m      
 
W65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cohn, Linda              W66                         34.14m     112-00 
      33.63m  33.58m  34.14m  32.64m      
 
W70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 steekelenburg, annelies  W70                         14.31m      46-11 
      13.62m  13.77m  14.31m  13.99m      
 
W75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bergen, Kathy            W79                         16.32m      53-06 
      13.72m  14.17m  16.32m  14.56m      
 
W80 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Donley, Christel         W83                         12.05m      39-06 
      10.56m  12.05m  PASS  10.05m      
 
M50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mittelberg, Gary         M54                         36.75m     120-07 
      35.89m  36.57m  36.75m  36.15m       
  2 Kirkpatrick, Glenn       M52                         34.39m     112-10 
      34.39m  32.15m  30.99m  33.75m      
 
M55 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Marsland, Chip           M55                         50.75m     166-06 
      38.42m  41.23m  46.59m  50.75m      
  2 Barry, James             M59                         36.38m     119-04 
      FOUL  35.84m  36.06m  36.38m      
  3 Ham, Eben                M56                         31.66m     103-10 
      28.93m  29.90m  31.66m  30.21m      
 
M60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Niroumand, Mahmoud       M61                         44.84m     147-01 
      42.27m  44.84m  42.57m  44.25m      
  2 Bentz, Kirk              M64                         33.39m     109-06 
      31.43m  30.96m  FOUL  33.39m      
  3 Strickland, Dale         M62                         27.44m      90-00 
      25.67m  24.86m  27.44m  26.40m       
  4 jimenez, michael         M62                         27.06m      88-09 
      18.66m  22.68m  25.59m  27.06m      
 
M65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 lewis, jim               M66                         40.25m     132-01 
      39.08m  38.52m  40.25m  37.81m      
  2 Way, Ken                 M66                         28.53m      93-07 
      28.25m  28.53m  28.31m  27.94m      
  3 Katz, Gary               M66                         26.50m      86-11 
      25.67m  26.50m  25.17m  25.67m      
 
M70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wuest, Gary              M72                         35.55m     116-08 
      34.83m  FOUL  35.55m  FOUL      
  2 Rook, Ron                M70                         31.32m     102-09 
      31.32m  FOUL  31.08m  30.17m      
  3 Lawson, Paul             M72                         17.84m      58-06 
      17.84m  15.42m  FOUL  16.61m      
 
M75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steusel, Paul            M75                         21.82m      71-07 
      17.52m  18.90m  21.82m  20.25m      
 
M85 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 messersmith, Bob         M85                         13.03m      42-09 
      FOUL  11.51m  13.03m  11.79m      
 
W50 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lee, Suzette             W54                         40.44m  132-08.25 
      40.44m  36.54m  34.01m         
  2 Utu, Robyn               W54                         26.06m   85-06.00 
      21.96m  22.62m  26.06m         
 
W65 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 kelly, pat               W68                         30.84m  101-02.25 
      30.84m  29.12m  28.23m         
  2 Pao, Pauline             W67                         16.35m   53-07.75 
      FOUL  14.35m  16.35m         
  3 Shore, Diana             W69                         13.64m   44-09.00 
      13.64m  12.62m  13.37m           
 
M50 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kirkpatrick, Glenn       M52                         66.44m  217-11.75 
      62.87m  66.44m  64.52m         
  2 Mittelberg, Gary         M54                         64.20m  210-07.75 
      63.10m  62.70m  64.20m         
  3 Privett, David           M53                         62.90m  206-04.50 
      58.30m  62.90m  61.60m         
 
M55 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Biggers, Kevin           M56                         48.86m  160-03.75 
      40.14m  48.86m  44.50m         
  2 deegan, william          M56                         38.20m  125-04.00 
      38.20m  36.73m  35.60m         
  3 Leventhal, Stanley       M56                         19.40m   63-07.75 
      19.40m  19.30m  FOUL         
 
M60 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hinojosa, Anthony        M61                         64.00m  209-11.75 
      59.89m  FOUL  64.00m         
  2 Bentz, Kirk              M64                         55.05m  180-07.50 
      FOUL  50.93m  55.05m         
  3 Wachtel, Steven          M62                         52.20m  171-03.25 
      44.28m  52.20m  FOUL         
  4 McLawhorn, David         M64                         49.10m  161-01.25 
      43.60m  49.10m  47.74m         
  5 jimenez, michael         M62                         39.90m  130-11.00 
      37.18m  36.90m  39.90m         
 
M65 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 lewis, jim               M66                         55.25m  181-03.25 
      54.15m  52.30m  55.25m         
  2 Way, Ken                 M66                         51.30m  168-03.75 
      50.30m  50.04m  51.30m         
  3 Katz, Gary               M66                         47.20m  154-10.25 
      45.74m  47.20m  44.02m         
  4 Stillwagon, Rob          M66                         35.69m  117-01.25 
      35.54m  35.69m  33.90m         
 
M70 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Messick, Greg            M70                         24.98m   81-11.50 
      23.93m  24.98m  24.60m         
 
M75 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Widmer, Ronald           M76                         42.39m  139-01.00 
      39.60m  42.02m  42.39m         
  2 Rutledge, Robert         M76                         29.21m   95-10.00 
      26.40m  28.02m  29.21m         
 
M80 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Durrenberger, joe        M84                         24.62m   80-09.25 
      22.02m  24.62m  24.39m         
 
M90 Weight Throw Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Leventhal, Leonard       M90                         11.10m   36-05.00 
      7.35m  8.45m  11.10m         
 
M50 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deegan, Gerard           M50                        8:29.68  
 
M55 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leventhal, Stanley       M56                       10:53.48  
 
W55 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 De luna, Marissa         W56                       12:07.35  
 
W55 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 De luna, Marissa         W56                       11:52.06  
 
W60 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Patty          W60                       13:01.68  
 
W60 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Byrne, Alisa             W61                        9:30.02  
  2 Holder, Yolanda          W60                       10:20.54  
  3 Russell, Marlou          W62                       12:55.09  
 
M60 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hecker, Andy             M64                        8:20.43  
 
W65 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dalton Walker, Linda     W67                       10:52.93  
 
M65 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Van Amers, Conrad        M66                        8:45.72  
  2 Devaney, Michael         M68                        9:41.80  
 
W65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Figone, Joanne           W66                        9:34.80  
 
M65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bennett, Michael         M67                        9:28.67  
  2 Phillips, John           M65                       11:19.57  
 
M70 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawson, Paul             M72                        9:36.97  
 -- Messick, Greg            M70                             DQ   Bent Knee
 
M70 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawson, Paul             M72                       10:25.89  
 
W75 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Popell, Catherine        W77                       11:33.47  
  2 Levine, Yvette           W78                       13:25.98  
  3 Sullivan, Mary Jo        W76                       13:29.33  
 
M75 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Popell, Steven           M79                       10:48.59  
 
M75 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Merriam, John            M78                       11:35.25  
 
W75 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 mcmaster, maryjane       W75                       12:36.07  
 
M80 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Acosta, Carl             M84                             DQ   Bent Knee
 
W80 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Capps, Shirley           W83                       13:46.99  
 
W80 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Willis, Patricia         W83                       14:31.82  
 
M80 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rassieur, Charles        M80                       10:51.70  
 
M85 1500 Meter Race Walk Power Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Moore, Stanley           M85                       13:34.94  
 
W90 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Karsten, Phyllis         W93                       17:06.56  
 
M50 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deegan, Gerard           M50                       32:19.40  
 
W55 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 De luna, Marissa         W56                       39:46.18  
 
W60 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Holder, Yolanda          W60                       35:06.73  
  2 Rasmussen, Paula         W64                       36:15.57  
  3 Russell, Marlou          W62                       41:44.06  
 
W65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Figone, Joanne           W66                       33:04.27  
  2 Clark, Wendy             W65                       33:28.07  
  3 Morales, Luz             W66                       33:47.26  
  4 Held, Kay                W67                       40:23.50  
 
M65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bennett, Michael         M67                       33:12.60  
  2 Devaney, Michael         M68                       35:28.62  
  3 Phillips, John           M65                       39:13.19  
 
M70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Campbell, Rick           M72                       32:34.30  
  2 Lawson, Paul             M72                       33:14.34  
 
W70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Etchel, Yoko             W71                       33:49.95  
  2 Robinson, Gesine         W74                       38:18.84  
 
W75 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stromberg, Ann           W76                       39:26.99  
  2 Chase, Jacqueline        W78                       42:27.40  
  3 Sullivan, Mary Jo        W76                       45:07.56  
 -- Levine, Yvette           W78                             DQ   Bent Knee
 
W80 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Anelise           W80                       43:59.90  
  2 Capps, Shirley           W83                       46:00.78  
 
M80 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Acosta, Carl             M84                             DQ   Bent Knee
 
W85 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Moremen, Grace           W88                       52:35.97  
 
W90 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Karsten, Phyllis         W93                             DQ   Bent Knee