Licensed to Royal Results - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/21/2018 03:50 PM
           Sri Chinmoy Self-Transcendence Masters Meet - 10/21/2018            
                             Glendale High School                              
                                    Results                                    
 
W40 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 #  143 Mann, Elly        W42 Trojan Maste              7.48  -0.3  2 
  2 #  125 Goudeau, Omega    W41 Team F.O.C.O              7.88  -0.3  2 
 
W45 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  191 Reid, Ersell      W49                           7.98  -0.3  2 
 
W50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  163 Saville, Shalon   W54                           8.40  -0.3  2 
 
W55 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  184 Upshaw, Joy       W57                           7.49  -0.4 
  2 #  132 Jones, Jennifer   W57                           8.59  -0.4 
 
W75 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  107 Bergen, Kathy     W78                           8.42  -0.4 
 
M40 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  131 Jean, Ronald      M41                           6.46  -0.8  4 
  2 #  170 Stallings, TC     M40                           6.53  -0.8  4 
 
M45 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  135 Lambo, Danilo     M46                           6.70  -0.8  4 
 
M50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  122 Forte, Jonathan   M53                           8.63  -0.8  4 
 
M55 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  101 Allaire, John     M59                           7.12  -1.8  3 
  2 #  136 Lavine, Lorne     M56                           7.48  -1.8  3 
  3 #  180 Wilson, Victor    M58                           7.50  -1.8  3 
  4 #  115 Chan, Stephen     M56                           7.57  -1.8  3 
 
M60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  168 Sonti, Pat        M60 Trojan Maste              8.75  -1.1  2 
 
M65 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  185 Leake, Damien     M66                           6.86  -1.1  2 
  2 #  161 Ruggless, Joe     M65 So Cal Track              7.41  -1.1  2 
  3 #  183 Stevens, Jim      M67                           7.48  -1.1  2 
  4 #  109 Boucquey, Thierry M67                           7.51  -1.1  2 
  5 #  141 Malin, James      M67                           8.30  -1.1  2 
 
M70 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  182 Ziskin, Daniel    M71 So Cal Track              8.05  -0.8 
 
M75 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  147 Muranaka, Ronnie  M75 SC Striders               9.11  -0.8 
  2 #  162 Ryan, Steve       M77                           9.67  -0.8 
 
M85 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  137 Leis, Donald      M86 SC Striders              10.73  -0.8 
 
W30 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  190 Williams, Tiffany W34                          13.24   2.3  2 
 
W40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  143 Mann, Elly        W42 Trojan Maste             13.63   2.3  2 
  2 #  125 Goudeau, Omega    W41 Team F.O.C.O             14.71   2.3  2 
 
W45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  191 Reid, Ersell      W49                          14.77   2.3  2 
 
W55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  184 Upshaw, Joy       W57                          13.42   2.3  2 
 
W65 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  186 Cohn, Linda       W65                          16.35  -0.2 
  2 #  133 Kelly, Pat        W68                          17.19  -0.2 
 
W75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  107 Bergen, Kathy     W78                          16.05  -0.2 
 
M40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  131 Jean, Ronald      M41                          11.70   1.2  4 
  2 #  170 Stallings, TC     M40                          11.83   1.2  4 
 
M45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  135 Lambo, Danilo     M46                          12.17   1.2  4 
 
M50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  122 Forte, Jonathan   M53                          17.17   1.2  4 
 
M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  101 Allaire, John     M59                          13.49   1.1  3 
  2 #  136 Lavine, Lorne     M56                          13.61   1.1  3 
  3 #  180 Wilson, Victor    M58                          14.11   1.1  3 
  4 #  115 Chan, Stephen     M56                          14.31   1.1  3 
 
M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  144 McDaniels, Robert M61 MacCanDo Ten             14.35   1.1  3 
  2 #  103 Anderson, Gary    M62                          14.88   1.1  3 
  3 #  168 Sonti, Pat        M60 Trojan Maste             16.71   1.1  3 
 
M65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  185 Leake, Damien     M66                          12.52   2.0  2 
  2 #  109 Boucquey, Thierry M67                          14.00   2.0  2 
  3 #  117 Driver III, F Eug M68 Trojan Maste             14.29   2.0  2 
 
M70 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  182 Ziskin, Daniel    M71 So Cal Track             14.93   0.8 
 
M75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  147 Muranaka, Ronnie  M75 SC Striders              17.60   0.8 
  2 #  162 Ryan, Steve       M77                          19.27   0.8 
 
M85 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  137 Leis, Donald      M86 SC Striders              21.05   0.8 
 
W30 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  190 Williams, Tiffany W34                          28.21  -1.8 
 
W45 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  191 Reid, Ersell      W49                          32.05  -1.8 
 
W65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  133 Kelly, Pat        W68                          37.47  -1.8 
 
W75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  107 Bergen, Kathy     W78                          36.50  -1.8 
 
M35 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  111 Buenaventura, Bru M39                          24.98  -1.6  3 
 
M40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  131 Jean, Ronald      M41                          24.75  -1.6  3 
  2 #  170 Stallings, TC     M40                          24.83  -1.6  3 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  180 Wilson, Victor    M58                          29.13  -0.6  2 
  2 #  115 Chan, Stephen     M56                          29.68  -0.6  2 
 
M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 #  168 Sonti, Pat        M60 Trojan Maste             35.52  -0.6  2 
 
M65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  185 Leake, Damien     M66                          28.15  -0.1 
  2 #  117 Driver III, F Eug M68 Trojan Maste             29.36  -0.1 
 
M70 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  182 Ziskin, Daniel    M71 So Cal Track             32.42  -0.1 
  2 #  178 Washington, Micha M70 Trojan Maste             33.63  -0.1 
 
M75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  162 Ryan, Steve       M77                          43.73  -0.1 
 
M35 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  145 Miskovic, Radenko M38 Brentwood Tr             52.72   3 
  2 #  111 Buenaventura, Bru M39                          57.65   3 
  3 #  134 Kowalski, Chris   M39                          57.72   3 
 
M40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  142 Mangasar, Edvard  M40                          51.21   2 
 
M45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  108 Bogdanowicz, Matt M49 Strawberry C             59.49   2 
 
M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  116 Dayan, David      M50                          62.39   2 
  2 #  150 Pagani, Tony      M54                          71.96   2 
 
M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  164 Seaton, Douglas   M55                          63.93   2 
 
M70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  182 Ziskin, Daniel    M71 So Cal Track             78.35  
  2 #  178 Washington, Micha M70 Trojan Maste             79.25  
 
W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  105 Baker, Jennifer   W56                        3:25.14  
 
W65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  110 Braxton, Freddie  W68 Trojan Maste           4:11.01  
 
M50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  150 Pagani, Tony      M54                        2:57.75  
       1:28.555 (1:28.555)
 
M55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  158 Reitmann, Tom     M58                        2:38.39  
       1:18.997 (1:18.997)
 
M65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  154 Pittman, Patrick  M66                        4:12.79  
       2:06.038 (2:06.038)
 
M55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  165 Smith, Allen      M55 So Cal Track           5:04.81  
  2 #  158 Reitmann, Tom     M58                        5:32.18  
 
M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  148 Nelson, Brian     M61 Cal Coast Tr           5:06.49  
 
M70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  189 Vandeman, Samarth M70                        8:36.31  
 
M70 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  172 Stockard Jr., Rus M71 Future Track          13:40.15  
 
M60 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 #  149 Niroumand, Mahmou M61 So Cal Track             16.81   2.1 
  2 #  144 McDaniels, Robert M61 MacCanDo Ten             18.21   2.1 
 
W54&U 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- #  143 Mann, Elly        W42 Trojan Maste               DNF  
 
W55 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  184 Upshaw, Joy       W57                          54.31  
 
M60 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- #  144 McDaniels, Robert M61 MacCanDo Ten               DNF  
 
W70 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  171 Steekelenburg, An W70 SC Striders              1.22m    4-00.00 
     0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 
        P    P    O    O  XXO  XXO  XXX 
 
M50 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  122 Forte, Jonathan   M53                          1.47m    4-09.75 
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.61 
        O   XO    O   XO    P    P  XXX 
 
M60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  128 Hlavin, Peter     M60 SC Striders              1.62m    5-03.75 
     1.52 1.57 1.61 1.62 1.67 
        O    O    P    O  XXX 
  2 #  175 Templeton, Tom    M63                          1.42m    4-07.75 
     1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 
        O    O    O   XO   XX 
  2 #  149 Niroumand, Mahmou M61 So Cal Track             1.42m    4-07.75 
     1.37 1.42 1.47 
        O    O  XXX 
 
M70 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  156 Rader, Charlie    M70 So Cal Track             1.47m    4-09.75 
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 
       XO    O    O  XXO  XXX 
  2 #  124 Goodreau, James   M73                          1.32m    4-04.00 
     1.22 1.27 1.32 1.37 
        O    O    O  XXX 
  2 #  113 Burrell, Otis     M74                          1.32m    4-04.00 
     1.32 1.37 
      XXO  XXX 
 
M80 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- #  118 Durrenberger, Joe M84 So Cal Track                NH            
     0.97 
        X 
 
M85 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- #  137 Leis, Donald      M86 SC Striders                 NH            
     0.97 
       XX 
 
M60 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  120 Ferguson, Jeffery M63                          3.35m   10-11.75 
     3.35 3.67 
        O  XXX 
 
M65 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  112 Burnett, Kevin    M65                          2.90m    9-06.25 
     2.75 2.90 3.17 
       XO  XXO  XXX 
  2 #  169 St Cyr, Kenneth   M66                          2.75m    9-00.25 
     2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 
        O    O    O   XO  XXX 
 
W40 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  143 Mann, Elly        W42 Trojan Maste             4.00m  +0.0  13-01.50 
     3.79m(0.8) 3.95m(0.5) 4.00m(+0.0) 3.87m(0.2) PASS      PASS     
 
W55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  184 Upshaw, Joy       W57                          4.71m   0.8  15-05.50 
     4.55m(1.0) 4.67m(1.5) FOUL(1.0) FOUL(1.0) 4.60m(1.0) 4.71m(0.8)
  2 #  102 Amarasekara, Vero W57 SC Striders              4.13m   1.6  13-06.75 
     3.13m(0.3) 4.07m(1.3) 4.07m(+0.0) 4.02m(1.0) FOUL(0.7) 4.13m(1.6)
  3 #  132 Jones, Jennifer   W57                          3.05m   1.5  10-00.25 
     2.78m(1.2) FOUL(+0.0) 2.74m(+0.0) FOUL(+0.0) 3.05m(1.5) 3.03m(1.8)
 
W65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  186 Cohn, Linda       W65                          3.71m   0.8  12-02.25 
     3.52m(1.5) 3.50m(+0.0) 3.71m(0.8) FOUL(0.2) FOUL(0.8) FOUL(0.6)
 
M55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  101 Allaire, John     M59                          4.52m   2.4  14-10.00 
     FOUL(1.1) FOUL(+0.0) 4.21m(0.3) 4.37m(1.2) 4.52m(2.4) PASS     
 
M60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  149 Niroumand, Mahmou M61 So Cal Track             4.71m   0.8  15-05.50 
     4.64m(+0.0) 4.67m(+0.0) FOUL(1.9) 4.63m(1.1) 4.71m(0.8) PASS     
 
M65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  185 Leake, Damien     M66                          5.00m   1.7  16-05.00 
     FOUL(+0.0) 4.84m(+0.0) 4.76m(0.8) 5.00m(1.7) PASS      PASS     
  2 #  183 Stevens, Jim      M67                          4.66m   2.0  15-03.50 
     4.47m(1.0) 4.43m(+0.0) 4.43m(1.6) 4.66m(2.0) FOUL(+0.0) 4.45m(0.8)
  3 #  141 Malin, James      M67                          3.80m   0.2  12-05.75 
     3.73m(+0.0) 3.53m(+0.0) 3.80m(0.2) 3.79m(1.0) PASS      PASS     
  4 #  154 Pittman, Patrick  M66                          3.36m   1.5  11-00.25 
     2.63m(0.1) 3.18m(+0.0) 3.00m(+0.0) 3.00m(1.6) FOUL(1.3) 3.36m(1.5)
 
M70 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  121 Flowers, Carl     M71 So Cal Track             3.88m   0.9  12-08.75 
     3.81m(+0.0) 3.88m(0.9) 3.74m(NWI) PASS      PASS      PASS     
 
M75 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  162 Ryan, Steve       M77                          2.67m   0.8   8-09.25 
     2.41m(+0.0) 2.66m(+0.0) FOUL(1.4) 2.33m(2.5) 2.42m(0.8) 2.67m(0.8)
 
M85 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  137 Leis, Donald      M86 SC Striders              2.54m   1.2   8-04.00 
     2.38m(+0.0) 2.54m(1.2) PASS      PASS      PASS      PASS     
 
W55 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  132 Jones, Jennifer   W57                          6.21m   0.7  20-04.50 
     5.55m(1.6) 5.65m(1.0) 5.56m(+0.0) 6.21m(0.7) 6.03m(2.2) 5.95m(2.6)
 
W65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  186 Cohn, Linda       W65                          7.51m   1.7  24-07.75 
     7.01m(+0.0) 7.51m(1.7) PASS      PASS      PASS      PASS     
 
M55 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  101 Allaire, John     M59                          8.57m   1.7  28-01.50 
     8.03m(1.7) 8.57m(1.7) PASS      8.37m(2.2) PASS      PASS     
 
M65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  183 Stevens, Jim      M67                          8.72m   0.8  28-07.50 
     8.72m(0.8) 8.52m(2.7) FOUL(+0.0) 8.58m(0.6) PASS      PASS     
  2 #  154 Pittman, Patrick  M66                          7.35m   2.2  24-01.50 
     6.91m(1.5) 7.35m(2.2) 6.86m(1.4) 7.01m(1.1) 6.62m(2.0) 6.96m(1.9)
 
M70 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  121 Flowers, Carl     M71 So Cal Track             8.70m   3.0  28-06.50 
     8.41m(1.7) 8.58m(1.9) 8.65m(2.8) 8.53m(+0.0) 8.56m(1.1) 8.70m(3.0)
 
M85 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 #  137 Leis, Donald      M86 SC Striders              4.87m   0.6  15-11.75 
     4.87m(0.6) FOUL(1.1) PASS      PASS      PASS      PASS     
 
W40 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  153 Pinne, Marija     W44                          7.58m   24-10.50 
      7.10m  7.00m  7.18m  6.68m  7.18m  7.58m
 
W50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  194 Lee, Suzette      W54                          8.46m   27-09.25 
      6.50m  7.18m  7.56m  7.39m  7.91m  8.46m
 
W55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  102 Amarasekara, Vero W57 SC Striders             10.10m   33-01.75 
      9.71m  10.02m  9.59m  10.10m  9.57m  FOUL
 
W65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  186 Cohn, Linda       W65                          8.59m   28-02.25 
      7.87m  8.58m  8.59m  FOUL  FOUL  FOUL
 
M35 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  176 Triana, Asniel    M39                         10.29m   33-09.25 
      10.14m  10.02m  10.16m  10.29m  10.02m  9.70m
 
M55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  174 Swenson, Kenneth  M56                          6.50m   21-04.00 
      PASS  PASS  5.56m  6.50m  6.16m  6.28m
 
M65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  141 Malin, James      M67                         11.69m   38-04.25 
      11.06m  10.91m  11.04m  11.24m  11.17m  11.69m
 
M70 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  152 Pearce, Irv       M73                          8.28m   27-02.00 
      8.28m  8.06m  8.06m  PASS  PASS  PASS
  2 #  192 Herinder, Theema  M72                          7.54m   24-09.00 
      7.54m  7.47m  7.02m  PASS  PASS  PASS
 
M75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  130 Hurlbert, Ken     M78                         10.11m   33-02.00 
      10.11m  FOUL  9.91m  9.91m  9.78m  FOUL
  2 #  179 Widmer, Ronald    M76                         10.10m   33-01.75 
      9.23m  FOUL  10.10m  FOUL  FOUL  9.29m
 
M80 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  118 Durrenberger, Joe M84 So Cal Track             8.85m   29-00.50 
      FOUL  8.17m  8.53m  FOUL  8.56m  8.85m
  2 #  123 Ginsburg md, Marv M82                          7.88m   25-10.25 
      7.32m  7.23m  7.88m  7.53m  7.52m  7.20m
  3 #  160 Rosen, Alan       M82                          7.43m   24-04.50 
      6.50m  FOUL  7.29m  FOUL  7.20m  7.43m
 
W40 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  153 Pinne, Marija     W44                         22.38m      73-05 
      FOUL  19.18m  19.65m  14.59m  22.38m  20.82m
 
W50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  194 Lee, Suzette      W54                         19.62m      64-04 
      19.62m  FOUL  19.30m  19.49m  FOUL  FOUL
 
W65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  186 Cohn, Linda       W65                         22.10m      72-06 
      21.11m  20.49m  20.82m  FOUL  21.23m  22.10m
 
W70 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  171 Steekelenburg, An W70 SC Striders             19.92m      65-04 
      19.92m  FOUL  17.63m  PASS  PASS  PASS
 
W75 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  107 Bergen, Kathy     W78                         19.65m      64-06 
      19.18m  19.65m  FOUL  PASS  PASS  PASS
 
M35 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  176 Triana, Asniel    M39                         34.89m     114-06 
      FOUL  33.11m  FOUL  31.83m  FOUL  34.89m
 
M50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  193 Elliott, Jeff     M51                         29.62m      97-02 
      28.76m  29.09m  FOUL  28.66m  24.55m  29.62m
 
M55 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  174 Swenson, Kenneth  M56                         12.89m      42-03 
      11.23m  11.49m  11.63m  10.84m  12.06m  12.89m
 
M60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  173 Strickland, Dale  M62                         33.08m     108-06 
      30.84m  32.62m  32.31m  32.57m  32.05m  33.08m
 
M65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  141 Malin, James      M67                         30.49m     100-00 
      30.49m  FOUL  29.52m  25.60m  29.60m  FOUL
 -- #  155 Prnjak, Gerald    M69                           FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
 
M70 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  152 Pearce, Irv       M73                         32.01m     105-00 
      FOUL  32.01m  30.23m  31.93m  23.44m  28.92m
  2 #  192 Herinder, Theema  M72                         17.30m      56-09 
      FOUL  FOUL  14.74m  17.30m  PASS  PASS
 
M80 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  160 Rosen, Alan       M82                         23.86m      78-03 
      23.86m  23.74m  23.84m  23.38m  23.71m  22.15m
  2 #  118 Durrenberger, Joe M84 So Cal Track            19.93m      65-05 
      16.69m  16.03m  FOUL  16.80m  19.63m  19.93m
  3 #  123 Ginsburg md, Marv M82                         17.07m      56-00 
      16.07m  17.07m  16.30m  15.52m  15.80m  15.86m
 
W40 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  153 Pinne, Marija     W44                         19.13m      62-09 
      15.90m  16.31m  15.50m  19.13m  15.68m  15.01m
 
W50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  194 Lee, Suzette      W54                         21.71m      71-03 
      20.12m  21.11m  21.71m  20.14m  19.29m  19.75m
 
W65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  186 Cohn, Linda       W65                         35.07m     115-01 
      30.14m  28.67m  30.00m  35.07m  34.24m  FOUL
 
W70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  171 Steekelenburg, An W70 SC Striders             14.44m      47-04 
      13.39m  13.62m  FOUL  14.44m  FOUL  FOUL
 
W75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  104 Babbitt, Jane     W76                         19.65m      64-06 
      19.65m  FOUL  18.29m  FOUL  17.61m  18.25m
  2 #  107 Bergen, Kathy     W78                         18.82m      61-09 
      17.44m  17.61m  FOUL  FOUL  17.71m  18.82m
 
M50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  193 Elliott, Jeff     M51                         38.00m     124-08 
      FOUL  37.76m  FOUL  38.00m  37.33m  FOUL
 
M60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  149 Niroumand, Mahmou M61 So Cal Track            43.36m     142-03 
      38.41m  38.17m  33.99m  41.06m  43.36m  33.25m
  2 #  173 Strickland, Dale  M62                         32.20m     105-08 
      30.14m  32.20m  28.54m     FOUL  31.49m
 
M65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  126 Hamel, David      M65                         42.60m     139-09 
      42.60m  37.37m  39.34m  40.47m  39.10m  37.68m
 
M70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  192 Herinder, Theema  M72                         19.34m      63-05 
      19.34m  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
 
M75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  127 Hildebrandt, Greg M76                         17.87m      58-07 
      17.35m  17.87m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
M80 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 #  118 Durrenberger, Joe M84 So Cal Track            12.76m      41-10 
      11.49m  FOUL  12.52m  12.76m  FOUL  PASS
 
M70 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 #  159 Rose, Ed          M70                          32.70  -2.9    607
  2 #  187 Gast, Monte       M70                          40.45  -2.9    201
 
M70 1500 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  159 Rose, Ed          M70                        7:26.19     472
  2 #  187 Gast, Monte       M70                        8:04.82     337
 
M70 Long Jump Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 #  159 Rose, Ed          M70                          3.80m  +0.0  12-05.75    644
     3.72m(0.2) 3.78m(0.1) 3.80m(+0.0)            
  2 #  187 Gast, Monte       M70                          3.00m   0.8   9-10.25    371
     FOUL(+0.0) 3.00m(0.8) 2.97m(+0.0)            
 
M70 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 #  159 Rose, Ed          M70                         26.59m      87-03    543
      26.59m  FOUL  25.83m            
  2 #  187 Gast, Monte       M70                         24.78m      81-03    497
      20.10m  24.51m  24.78m            
 
M70 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 #  187 Gast, Monte       M70                         31.22m     102-05    625
      31.22m  28.28m  27.81m            
  2 #  159 Rose, Ed          M70                         24.84m      81-06    467
      22.26m  24.84m  22.83m            
 
W60 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  129 Holder, Yolanda   W60                       35:05.12  
  2 #  157 Rasmussen, Paula  W64 So Cal Track          36:47.98  
 
W65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  146 Morales, Luz      W66                       35:43.89  
 
W70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  119 Eichel, Yoko      W71 So Cal Track          33:27.65  
 
W80 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  114 Capps, Shirley    W83 So Cal Track          46:24.77  
 
M55 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  151 Papacalos, George M58                       37:52.30  
 
M65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  188 Klein, Hank       M66                       44:09.17  
 
M80 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 #  100 Acosta, Carlos    M84 So Cal Track          41:17.86